Agresywny Gortat

hof
O piłkę walczy Marcin Gortat
O piłkę walczy Marcin Gortat archiwum
Drużyna łódzkiego koszykarza Marcina Gortata - Phoenix Suns - zwyciężyła na wyjeździe z Minnesota Timberwolves 114:90.

To było jej 30. zwycięstwo w sezonie ligi NBA wciąż liczą się w walce oprawo gry w fazie play off. Marcin Gortat zdobył w dla gości cztery punkty i miał siedem zbiórek. Wychowanek ŁKS przebywał na parkiecie 21 minut, podczas których oddał tylko trzy rzuty z gry, w tym dwa były celne. Cztery z siedmiu zbiórek odnotował w obronie, a ponadto miał jeden przechwyt, trzy straty i tyle samo fauli. Właśnie te ostatnie okazały się jego zmorą.
W końcówce pierwszej kwarty, w odstępie niecałej minuty, dwa razy nieprzepisowo zaatakował Niklę Pekovica, a później jeszcze faulował J.J. Bareę, po czym trener Alvin Gentry posadził go na ławkę. Ponownie wyszedł do gry w trzeciej kwarcie, na blisko dziesięć minut.