Akademickie mistrzostwa Polski. Wielkie sukcesy łódzkich studentów. Politechnika Łódzka najlepsza

W Warszawie odbyły się najważniejsze zawody dla wszystkich studentów-karateków, czyli Akademickie Mistrzostwa Polski.

Wielki sukces zanotowali zawodnicy Politechniki Łódzkiej, którzy w rywalizacji przedstawiciele 32 szkół wyższych, zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.
Łódzcy karatecy zdobyli 12 medali. Na najwyższym stopniu podium stanęli: drużyna kobiet w kumite (Kinga Harast, Dorota Banaszczyk, Julia Komorowska), Dorota Banaszczyk w kumite indywidualnym kobiet - 61 kg, Kinga Harast w kumite ind. +68 kg, Szymon Stawiarski w kumite ind. - 75 kg oraz Michał Bankowski w kumite ind. +84kg. Srebrne medale wywalczyli: drużyna mężczyzn w kumite (Szymon Stawiarski, Michał Bankowski, Jakub Dynda i Szymon Lasota), Julia Komorowska w kumite ind. - 50 kg oraz Szymon Lasota w kumite ind. +84 kg, brązowe: drużyna mężczyzn w kata (Dariusz Dziwulski, Kacper Broś i Jakub Dynda) oraz do Dariusza Dziwulskiego (kumite ind. - 60 kg).
Wyniki zawodniczek Uniwersytetu Łódzkiego: brązowe medale wywalczyły studentki filologii: Maria Łopatka w kumite ind. - 55kg oraz Agata Becherka w kumite indy. - 50 kg.
Piąte miejsce w kumite drużynowym wywalczyły studentki UŁ w składzie Maria Łopatka, Agata Becherka i Katarzyna Kalinowska Trenerem sekcji karate AZS PŁ jest Janusz Harast.
Studenci to reprezentanci łódzkich klubów Harasuto Łódź, Olimp Łódź, Łódzkiego Klubu Karate Shotokan oraz Champion Łódź.