ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Jajka z larwami w E.Leclerc przy ul. Zana w Lublinie....

Gabriela Bogaczyk

2018-05-14 12:41

2018-05-15 19:05

53 Komentarze
Dodaj komentarz

Jajka z larwami w E.Leclerc przy ul. Zana w Lublinie. Wszystkiemu winna jest mucha plujka (ZDJĘCIA, WIDEO)

Gabriela Bogaczyk

2018-05-14 12:41

Hipermarket zaznacza, że towar został zutylizowany, a miejsce w którym znajdowała się paleta z jajkami zostało wyczyszczone.
1/4

(© materiał nadesłany)Zobacz galerię

- Robactwo w jajkach, smród na całą alejkę. A pracownicy jak gdyby nigdy nic. Przechodząc obok słychać szmer robali pod folią. Fetor niesamowity - pisze Weronika, internautka, która wybrała się na zakupy w sobotę do E.Leclerc przy Zana.

I dodaje, że zgłosiła sprawę do obsługi sklepu, ale przez kolejną godzinę nikt nie zajrzał pomiędzy pozostałe palety z jajami. -Tylko jedno opakowanie zostało zabrane - mówi.

Lubelski sklep nie zaprzecza, że takie zdarzenie faktycznie miało miejsce. - Jest nam bardzo przykro, tym bardziej, że nigdy nie było takiej sytuacji w naszym hipermarkecie w Lublinie. Stwierdziliśmy obecność larw muchy plujki, która prawdopodobnie na etapie transportu zniosła jaja - wyjaśnia Magdalena Stopa, dyrektor E.Leclerca przy ul. Zana w Lublinie

I zapewnia, że jajka, które znajdowały się w hali sprzedaży nie były przeterminowane. - Zaraz po zgłoszeniu przez klientkę sprawy towar został wycofany ze sprzedaży i przekazany do utylizacji. Miejsce w którym się znajdował zanieczyszczony towar zostało dokładnie umyte, tak, że spełnia wszelkie kryteria sanitarno - epidemiologiczne, co potwierdza protokół z kontroli sanepidu przeprowadzonej w dniu dzisiejszym - precyzuje Magdalena Stopa.

Z samego rana w poniedziałek sanepid przeprowadził kontrolę w sklepie. - W jednej wytłoczce stwierdzono żywe larwy. Po informacji od konsumenta tego samego dnia hipermarket wycofał z obrotu wszystkie jajka od tego dostawcy. Przekazaliśmy te informacje również Inspekcji Weterynarii, bo dalej razem z nimi będziemy prowadzić tę sprawę - dodaje Justyna Moskal, kierownik działu żywności w PSSE w Lublinie.

Około 300 razy w roku mieszkańcy Lublina zgłaszają swoje wątpliwości w sprawie żywności. - Najczęściej jest to niewłaściwa jakość mięsa i wędlin, brudne koszyki na zakupy albo źle przechowywany towar i przeterminowane produkty - mówi Bożena Kess, dyrektor sanepidu w Lublinie.

Specjaliści podkreślają, że mucha plujka jest bardzo popularnym gatunkiem w Polsce. Nazwa ta wiąże się z nietypowym sposobem składania przez nią jaj. Odbywa się to w locie i przypomina plucie.

- Larwy wychodzą z jaj po kilku do kilkunastu godzinach. Do rozwoju potrzebują białka zwierzęcego dlatego często żerują na zwłokach zwierząt. Wystarczy, aby miały dostęp do powietrza i ciepło ok. 26 stopni Celsjusza. Rozwijają się bardzo szybko, do kilku dni - wyjaśnia prof. Bernard Staniec, kierownik Zakładu Zoologii UMCS.

I dodaje, że potocznie nazywane są też „grabarzami szczątków zwierząt”. - W zasadzie są taką służbą sanitarną. Pomagają też w określeniu godziny zgonu w przypadku człowieka - mówi prof. Staniec. Muchy plujki są również ważnym ogniwem łańcucha pokarmowego, bo łowią je ptaki. Szczególnie smakują jerzykom.


POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Komentarze

(53)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

kredyty

0 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

JADWIGA (gość)  •

http://jagoda5x.ebrokerpartner.pl/short/4zax3

odpowiedzi (0)

skomentuj

Znalezione w sieci

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Mama (gość)  •

Masztalski z Ecikiem pojechali na ryby. Wzięli trochę gorzoły, popili nad kijami, Ecika na szczerość wzięło i gado do Masztalskiego:
- Masztalski, jo cie podziwiom. Przeca ta twoja Truda tako brzydko i rubo, niezadbano a i warzy nienajlepiej. A ty tyle lot z nią żyjesz....
- No ja, ale ty wiesz Ecik jakie ona mo robaki?!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Sanepid

+4 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gosc (gość)  •

Sanepid dawno powinien cos z tym zrobic. Zamknac , ukarac. Ale gdziez, taki sklep jak Leclerc to ladnie im tam pod lade laduje kase. I nic sie nie dzieje. Dalej sprzedaja syf.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Leclerc najbrudniejszym marketem

+6 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Aleksandra (gość)  •

Hipermarket Leclerc przy ulicy Zana to najgorszy sklep w calym Lublinie. Te robaki to nie jest kedyny problem. Za kazdym razem jak tam jestem nie ma ani jednego swiezego warzywa czy owoca. Wszystko tak naprawde gnije na polkach o nilt trgo noe zabiera. Sprzedaja stare i to naprawde stare produkty. Rok temu jak sprzedawali truslawki to lataly dookola muchy a owoce byly jak dzem rozgniecione. Wiele razy chcialam zglosic skarge na ten sklep. To jest skandal!!!! I nic sie nie zmienia!!

skomentuj

Iop

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Podpis (gość)  •

Dobrze Ola prawisz a ta cała pani dyrektor finansowa to chyba tyłkiem zarabia imię na N jakieś takie rosyjskie albo białoruskie nie pamiętam bo rzuciłem ten syf 2 lata temu

odpowiedzi (0)

skomentuj

Co jesz mięsko

+5 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

a skąd masz a właśnie przypełzło (gość)  •

Ojtam, ojtam, skośnookie wpierdzielają stuletnie jaja i żyją po 114lat, a tu taki raban o troczku dodatkowego mięska z proteinami w czystej postaci.

odpowiedzi (0)

skomentuj

sanepid

+6 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jan (gość)  •

normalnie, gdyby to dotyczyło jakiegoś sklepiku, to sanepid wjechałby z kontrolą, zamknął cały sklep, dezynfekcja, dezynsekcja, de....., deee ... de.... i te inne ich sposoby, zakaz handlu, kupę innych obostrzeń , wymogów itp, itd, - ale tu gdzież, obcokrajowca pogonić, zamknąć ? tak się nie godzi.

odpowiedzi (0)

skomentuj

:)

+8 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kasia (gość)  •

W naszym eleclerku nie lepiej też syf , daty przebijane , a najlepsze są Panie tam pracujące , jak coś zapytasz czy zwrócisz uwagę to z taką pogardą Tobie odpowiedzą że odechciewa się wszystkiego .

odpowiedzi (0)

skomentuj

jak niżej

+5 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zniesmaczony (gość)  •

Ładnym trzeba być gamoniem żeby kupowac jako w markecie za 30 groszy i podawać je jeszcze nie daj boże dzieciom...smacznego sknerusy.....

odpowiedzi (0)

skomentuj

ŻABY TO LUBIĄ

+4 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

777 oltBĄK PRzeLECI A KOmAR ZDECHNIE=WSZYscy RUWNI PO SMIERCI (gość)  •

CZYSSTE liber BIAŁKOKO

odpowiedzi (0)

skomentuj

Jaja z larwami

+6 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Aga (gość)  •

Czy nikt nie zwrócił uwagi na datę?drugie zdjęcie.data widoczna jak byk! 2008 rok! Ja pierdziele...to jakaś ściema!

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 »