ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Jak farbować i dekorować jajka na Wielkanoc?...

(MJ)

2018-04-01 16:45

2018-04-01 16:45

Dodaj komentarz

Jak farbować i dekorować jajka na Wielkanoc? Barwniki spożywcze, folie termokurczliwe, naklejki, cebula, burak, czerwona kapusta...

(MJ)

2018-04-01 16:45

Jutro Wielka Sobota. Jak przygotować pisanki? Łodzianie najczęściej barwią je wykorzystując gotowe farbki spożywcze albo łupiny cebuli.
1/2

Barwniki, naklejki i folie termokurczliwe - z nich najczęściej korzystają łodzianie przygotowując pisanki.

(© Magdalena Jach)

Jutro Wielka Sobota – dzień, w którym zaniesiemy do kościołów koszyki z pokarmem do poświęcenia. Główne miejsce zajmą w nich pisanki. Sposobów na ich wykonanie jest bardzo wiele. W sklepach można kupić tradycyjne barwniki do jajek. Zestaw pięciu kolorów (zwykle są to czerwony, żółty, niebieski, zielony i pomarańczowy lub fioletowy) kosztuje ok. 1 zł. Ale pojawiły się także wersje bardziej ekskluzywne i możemy wybrać farbki perłowe, metaliczne lub brokatowe.
Te już są nieco droższe i mogą kosztować nawet 7,99 zł. Są też zestawy z dołączonymi naklejkami lub foliami termokurczliwymi, które można dowolnie wykorzystać już po pomalowaniu jajek. Wzory są różne, ale zwykle tradycyjne: motywy religijne, kurczaki, zające, baranki, palemki czy kwiatki.

Wiele osób farbuje jajka gotując je w łupinach cebuli (wychodzą rudo-brązowe), w czerwonej kapuście (będą niebieskie), w kurkumie (wyjdą żółte), w szpinaku lub natce pietruszki (ubarwią się na zielono), w buraczkach (wyjdą różowe). Należy jedynie pamiętać o dodaniu octu, który utrwali kolor. Na koniec można pisanki lekko natłuścić oliwą.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Prognoza pogody na wtorek 3 Kwietnia

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się