ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Kamienica przy ulicy 6 Sierpnia grozi zawaleniem. Runął...

(pij)

2018-04-15 14:25

2018-04-15 14:25

Dodaj komentarz

Kamienica przy ulicy 6 Sierpnia grozi zawaleniem. Runął strop i ściana - ulica zamknięta [zdjęcia]

(pij)

2018-04-15 14:25

W piątek (13 kwietnia) około godz. 18 zawalił się stron i jedna ze ścian opuszczonej kamienicy przy ul. 6 Sierpnia 21 (przy skrzyżowaniu z ul. Gdańską). Zawał naruszył konstrukcję budynku, na jezdnię ul. 6 Sierpnia posyłały się cegły i kawałki tynku.
Wezwani na miejsce strażacy w trosce o bezpieczeństwo przechodniów zagrodzili fragment chodnika wzdłuż rozlatującego się pustostanu. Stan budynku wstępnie zbadali też inspektorzy Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu miasta Łodzi, którzy podjęli decyzję o zamknięciu dla ruchu pojazdów na ul. 6 Sierpnia między ul. Gdańską a ul. Małą. Pozostawiono tylko wolny chodnik dla pieszych, po południowej stronie ul 6 Sierpina.

- Ulica została zamknięta do odwołania, czyli do chwili usunięcia zagrożenia, jakie stwarza kamienica pod numerem 21 - informuje dyżurny CZK UMŁ.

O dalszym losie budynku zadecyduje inspekcja stanu budynku, jednak trudno podejrzewać, żeby rozwiązaniem było cokolwiek innego niż rozbiórka. Kamienica należy do gminy, lecz jest już od dawna niezamieszkana i obraca się w ruinę. Okna na parterze zostały zamurowane, by utrudnić wstęp na posesję osobom postronnym. To jeden z tych budynków, który już dawno powinien zniknąć z mapy miasta.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się