ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Kocie piękności na start! Już w sobotę i niedzielę w Łodzi...

(JED)

2018-04-17 16:20

2018-04-17 16:20

Dodaj komentarz

Kocie piękności na start! Już w sobotę i niedzielę w Łodzi odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych

(JED)

2018-04-17 16:20

Do Łodzi w najbliższy weekend przyjedzie blisko 300 najpiękniejszych kotów w Polsce i Europie. Hodowcy z naszego kraju oraz Rosji, Litwy, Ukrainy i Danii zaprezentują mruczące piękności z 30 ras. Będzie je można podziwiać w Hali Społem przy ul. Północnej 36 w sobotę i niedzielę w godz. 10-17.
1/4

(© Paweł Łacheta)

Na wystawie będą prezentowane najpiękniejsze osobniki popularnych ras takich jak: maine coon, norweskie leśne, brytyjskie czy zdobywające coraz większą popularność ragdolle, które zwane są szmacianymi lalkami.

Nie zabraknie też kotów rasy pers, turecki van, selkirk rex, abisyński oraz singapur uważany za najmniejszą rasę kotów Oczywiście nie zabraknie kotów domowych zwanych potocznie dachowcami. Koty będzie oceniać 7sędziów pochodzących z 5 krajów: Finlandia, Włochy, Francja, Szwecja i Polska. Na wystawie będą też stoiska handlowe z karmami i akcesoriami dla kotów jak również stoiska z wyrobami rzemieślniczymi na których motywem przewodnim będzie kot.

Całości dopełni pokaz prac łódzkiej plastyczki Anny Twardowskiej i prezentacja oraz sprzedaż książek poety Franciszka Klimka. W pracach obu artystów głównym tematem będzie kot.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się