ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Łódzcy uczniowie zwycięzcami polskiej edycji "Odysei...

(pij)

2018-03-26 19:20

2018-04-04 20:24

Dodaj komentarz

Łódzcy uczniowie zwycięzcami polskiej edycji "Odysei umysłu". Brawo! Łodzianie będą reprezentować Polskę w USA

(pij)

2018-03-26 19:20

Wielki sukces odnieśli uczniowie łódzkiego Zespołu Szkół Społecznych Społecznego Towarzystwa Oświatowego na polskim finale programu edukacyjnego „Odyseja umysłu”, który odbył się w weekend w Gdyni. Drużyna piątoklasistów ze szkoły przy ul. Czerwonej zdobyła tam 1. miejsce, a na miejscu trzecim uplasował się zespół z uczniów klas czwartych.
1/9

Finał w Gdyni był bardzo szczęśliwy dla łódzkich uczniów.

(© Anna Powalska)

  • Klasa czwarta ZESTO  zajęła 3. miejsce w Polsce w Problemie Długoterminowym
  • Piątoklasiści łódzkiej szkoły triumfowali w Problemie Długoterminowym
  • Finał w Gdyni był bardzo szczęśliwy dla łódzkich uczniów.
  • Finał w Gdyni był bardzo szczęśliwy dla łódzkich uczniów.
Mistrzowie z klas piątych będą reprezentować nasz kraj na światowym finale „Odysei umysłu”, który odbędzie się na Iowa State University w USA. Natomiast "brązowa" drużyna z klas czwartych będzie bronić polskich barw na EuroFestiwalu, który w tym roku odbędzie się w Werbelinsee koło Berlina.

Mistrzowska drużyna piątoklasistów ZSS STO wystąpiła w składzie: Kinga Maniecka, Patryk Brzozowski, Kuba Wieszczek, Ala Pagórek, Ewa Szeląg i Karol Pagórek.
Ich trenerami są Julianna Twardowska i Sebastian Wdowiak. Drużynę czwartoklasistów tworzą zaś: Antonina Bednarek, Julia Biskupska, Marcelina Celmer, Hanna Gajak, Pola Myślińska, Aleksandra Tietz i Natalia Wisiałkowska trenowane przez Anitę Stępczyńską oraz Annę Powalską.

"Odyseja umysłu" to stworzony przez Amerykanów międzynarodowy program, który kilkanaście lat temu przywędrował do Polski i z biegiem lat obejmuje swym zasięgiem coraz większy obszar naszego kraju. O 8 lat patronuje mu minister edukacji narodowej. Program stawia sobie za cel rozwój kreatywnego i krytycznego myślenia u młodych ludzi, zachęcając do rozwiązywania problemów rozbieżnych (mających wiele rozwiązań), czyli takich, z którymi zwykle spotyka się każdy człowiek, zarówno w pracy zawodowej, jak i w życiu prywatnym.

To nie pierwszy sukces łódzkiego ZSS STO w "Odysei umysłu". Już w 2007 roku drużyna uczniów z tej szkoły wygrała polską edycję programu, a na finale światowym zajęła 10 miejsce. Później zdobywali też tytuły wicemistrzów lub nawet mistrzów świata.

Do finałów światowych "Odysei umysłu" awansowała także inna łódzka drużyna czwartoklasistów - ze Szkoły Podstawowej nr 199, którzy rozwiązywali Problem nr 2 o profilu technicznym (inżynieria urządzeń) „O co chodzi z Emoji”.


POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Zobacz pogodę na dziś i na kolejne dni

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się