ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Największe w Polsce targi maszyn tekstylnych dla szwalni i...

(JED)

2018-04-18 20:00

2018-04-18 20:01

Dodaj komentarz

Największe w Polsce targi maszyn tekstylnych dla szwalni i dużego przemysłu w Hali Expo [zdjęcia]

(JED)

2018-04-18 20:00

Na trzy dni hala Expo przy al. Politechniki 4 zmieniła się w gigantyczną szwalnię. A to za sprawą ekspozycji maszyn dla przemysłu tekstylnego, które prezentują w Łodzi producenci i przedstawiciele firm produkujących profesjonalne maszyny dla przemysłu tekstylnego. 65 wystawców prezentuje w Hali Expo maszyny do szycia, bezobsługowe systemy do prasowania ubrań, linie krojące tkaniny a nawet skaner, który w jedną sekundę pobiera z człowieka ponad 50 wymiarów niezbędnych do uszycia stroju w jego rozmiarze.
Łódzka firma Contec zaprezentowała niezwykły skaner do ludzkich sylwetek. Wystarczy stanąć w jego zasięgu, żeby w ciągu sekundy pobrał 52 pomiary niezbędne do skrojenia i uszycia indywidualnie dopasowanego stroju. To idealne rozwiązanie dla zakładów pracy dużych fabryk, które potrzebują dla swoich pracowników jednolitych strojów roboczych.
- Przygotowywaliśmy w ten sposób stroje dla jednostki GROM, dla szpitali, dla przemysłu samochodowego - mówi Małgorzata Tracz z firmy. - Skaner 3D pozwala zaoszczędzić czas i jest niezwykle precyzyjny, bo nawet mierzy kąty np. między szyją a barkiem, dzięki czemu stroje są po prostu wygodne.

Na targach można oglądać nowoczesne maszyny hafciarskie, które równocześnie haftują kilkanaście tkanin. Do tego całkowicie zmechanizowane linie do krojowni, które układają i tną tkaniny według krawieckiego szablonu. Uwagę zwraca też system prasujący bez potrzeby angażowania człowieka.

Najwięcej miejsca zajmowały jednak maszyny do szycia i owerloki. Profesjonalny sprzęt, gotowy na osiem godzin ciągłej pracy zdominował targi. Ceny profesjonalnych maszyn zaczynają się od 5 tysięcy złotych. Te najdroższe i najbardziej zaawansowane technologicznie to wydatek porównywalny z zakupem nowego samochodu z salonu dealera. W sumie na imprezie zmieściło się blisko tysiąc różnych maszyn wykorzystywanych w przemyśle tekstylnym.

To trzecia edycja targów, które odbywają się co dwa lata. Impreza skończy się w piątek.

Pogoda na czwartek:

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się