ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Ogólnopolski zlot cosplayerów, czyli fantastyczna sobota „z...

2018-03-15 00:00

2018-03-20 15:49

Ogólnopolski zlot cosplayerów, czyli fantastyczna sobota „z innej bajki” w Galerii Łódzkiej

2018-03-15 00:00

Ogólnopolski zlot cosplayerów, czyli fantastyczna sobota „z innej bajki” w Galerii Łódzkiej Ogólnopolski zlot cosplayerów, czyli fantastyczna sobota „z innej bajki” w Galerii Łódzkiej


W sobotę, 17 marca, Galeria Łódzka będzie przypominać studio filmowe, w którym na pierwszy plan wysuną się perfekcyjne charakteryzacje. W centrum odbędzie się ogólnopolski zlot cosplayerów. Będzie można spotkań ulubione postacie filmowe, porozmawiać z nimi, a nawet zrobić sobie wspólnej zdjęcie.

Kim są cosplayerzy?

Cosplayerzy to osoby, które poprzez staranne przebranie i charakteryzację wcielają się w postaci z gier komputerowych, filmów, mangi czy anime. W celu uzyskania jak największego podobieństwa do pierwowzoru, cosplayerzy mogą zastosować bogaty wachlarz środków, począwszy od uszycia lub skompletowania stroju, a na imitowaniu mimiki charakterystycznej dla wybranej postaci skończywszy.

Kogo będzie można spotkać w galerii łódzkiej?

W sobotę w Galerii Łódzkiej pojawią się księżniczki Elsa i Anna z filmu „Kraina Lodu”, Czarodziejka Jaina Proudmoore, Merida Waleczna i główny bohater filmu „Toy Story” - Buzz Astral. Miłośnicy anime oraz mangi Code Geass zobaczą jej protagonistkę - C.C.

Miłośnicy „Władcy Pierścieni” być może poczują moc Czarnoksiężnika z Angmaru, przywódcy Nazgûli. Fanów „Gry o Tron” zachwyci Daenerys, a na miłośników komiksów czekać będzie Iron Man. Wielbiciele gry League of Legends spotkają się z Poppy, a fani gry Dota 2 z bohaterem Legion Commander.

Oprócz barwnej parady cosplayerów, przewidziano także konkurs na najlepszy kostium, w którym będzie można wygrać 500 zł. Regulamin konkursu na stronie www.galeria-lodzka.pl

Zlot cosplayerów odbędzie się w sobotę, 17 marca, w godzinach 13.00 - 18.00.

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.