Pływanie. Rekord Polski i Grand Prix Oli Urbańczyk

Od października ubiegłego roku do minionego weekendu trwała rywalizacja polskich pływaków w Grand Prix. Wśród kobiet Puchar Polski zdobyła Aleksandra Urbańczyk Olejarczyk z AZS UŁ PŁ Łódź, która w ostatnich zwodach cyklu we Floating Arena w Szczecinie spisała się rewelacyjnie.

W swojej koronnej konkurencji 50m st. grzbietowym poprawiła swój własny rekord Polski do wyniku 28,18. W rankingu europejskim łodzianka obecnie zajmuje 6 miejsce. Czas jaki uzyskała dał jej 885 pkt i i był najlepszym rezultatem zawodów. Ola zajęła także trzy razy  drugie miejsce na 50 m st. dowolnym 25,47, 100 m st. dowolnym 56,27 i 50 m st. motylkowym 26,36.
Dwukrotnie triumfowała w Szczecinie w stylu dowolnym Milena Karpisz z UKS Piątki Konstantynów Łódzki. Na 400 m uzyskała czas 4:16,31, a na 800 m 8:40,58. Na obu dystansach trzecie miejsce zajęła Paulina Piechota z UKS 190 Łódź, która zwyciężyła w klasyfikacji Grand Prix juniorek w kategorii 17-18 lat.
Pierwsze miejsca wywalczyli także w Szczecinie Filip Wypych na 50 m st. dowolnym - 22,78 i Maksymilian Zgierski (obaj AZS Łódź) na 50 m st. motylkowym - 24,40. Drugi na 50 m st. grzbietowym był Kamil Kaźmierczak z Olimpijczyka Aleksandrów Łódzki.
W klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski mężczyzn zwyciężył Radosław Kawęcki z AZS AWF Warszawa. Wśród juniorów 16-letnich najwyżej sklasyfikowany został Jan Kałusowski z MKS Trójka Łódź, a na drugim miejscu Jakub Kraska z UKS Piątki Konstantynów. Trzecie miejsce w gronie 15-latków zajął Sami Elgalal z UKS 149.