Pływanie. Rewelacyjna łodzianka Ola Knop - złote medale, rekordy, minima na ME seniorów

Rewelacyjnie w mistrzostwach Polski seniorów, prezentując wyborną formę, spisuje się zawodniczka UKS 190 Łódź - Aleksandra Knop.

Ola zdobyła dwa złote, pobiła dwa rekordy i wywalczyła aż trzy minima na mistrzostwa Europy seniorów w Glasgow.
Knop wygrała wyścig 200 dow, ustanawiając rekord Polski juniorek 15-, 16- i 17-letnich, czasem 2.00,03. Była pierwsza na 400 zm - 4.45,38 i też ustanowiła rekord juniorek 15- i 16-letnich. Jej wyniki i innych zawodniczek pozwoliły zakwalifikować się do Glasgow w sztafecie 4x 200 dow.
Pozostałe łódzkie - złoty: Paulina Piechota (UKS 190) - 800 m.
Srebrny: UKS 190 4x200dow: Klaudia Skibiak, Karolina Piechota, Paulina Piechota, Aleksandra Knop
Brązowe: Aleksandra Knop - 800 m, Tatiana Dąbrowska - 200 motyl (UKS 190), Jakub Balcerak (Trójka), Marcel Wągrowski (KU AZS PŁ) - 400 zm, Kamil Kaźmierczak (Olimpijczyk Aleksandrów) - 100 grzb - minimum na ME seniorów w Glasgow.
Minima na mistrzostwa Europy juniorów w Helsinkach wypełnili: Aleksandra Knop, Jakub Balcerak, Krzysztof Fiks (UKS 190),
Srebrny medal w kategorii młodzieżowców: Krzysztof Cukanow (Olimpijczyk Aleksandrów) - 200 motyl. Jan Kałusowski (Trójka) - czwarty na 50 klas, wywalczył minmum na ME juniorów.