ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Pożar w Topoli Królewskiej w powiecie łęczyckim. Pięcioro...

Jarosław Kosmatka

2018-01-05 09:47

2018-01-05 13:17

1 Komentarz
Dodaj komentarz

Pożar w Topoli Królewskiej w powiecie łęczyckim. Pięcioro dzieci odwiezionych do szpitala. Przyczyną pożaru nieszczelny komin?

Jarosław Kosmatka

2018-01-05 09:47

Pięcioro dzieci trafiło do szpitala po zatruciu gazami pożarowymi w Topoli Królewskiej w powiecie łęczyckim.
Pożar w Topoli Królewskiej w powiecie łęczyckim. Pięcioro dzieci odwiezionych do szpitala po zatruciu tlenkiem węgla Pożar w Topoli Królewskiej w powiecie łęczyckim. Pięcioro dzieci odwiezionych do szpitala po zatruciu tlenkiem węgla

Pożar w Topoli Królewskiej w powiecie łęczyckim. Pięcioro dzieci odwiezionych do szpitala po zatruciu tlenkiem węgla (© ©Jaroslaw Jakubczak / archiwum Polska Press)

W czwartek (4 stycznia) o godzinie 21.13 Powiatowe Stanowisko Kierowania Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy otrzymało informację o możliwym pożarze w domku jednorodzinnym w Topoli Królewskiej. Na miejsce zostały wysłane zastępy strażaków oraz zespoły ratownictwa medycznego.

Ze zgłoszenia wynikało, że w budynku może przebywać kilka osób w tym małe dzieci. Na miejscu okazało się, że panuje duże zadymienie w piwnicy, a dym przedostaje się przewodami wentylacyjnymi do pomieszczeń mieszkalnych.

Prawdopodobnie zapaliło się drewno zgromadzone w kotłowni budynku. Chwilę później zaczęły płonąć również materiały ociepleniowe. Strażacy szybko opanowali ogień.

Zespoły ratownictwa medycznego przetransportowały do szpitala na pełną diagnostykę pięcioro dzieci: jednoroczne, 5-, 10-, 11- i 13-letnie. Dzieci były narażone na możliwość zatrucia gazami pożarowymi.

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

(1)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Nieszczelny komin to ma stara pedalota.

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

max (gość)  •

odpowiedzi (0)

skomentuj