ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
W Zajezdni Telefoniczna powstaje nowa hala do obsługi...

(pij)

2018-04-20 17:55

2018-04-20 17:55

6 Komentarzy
Dodaj komentarz

W Zajezdni Telefoniczna powstaje nowa hala do obsługi tramwajów niskopodłogowych MPK [zdjęcia]

(pij)

2018-04-20 17:55

W zajezdni MPK przy ul. Telefonicznej rozpoczęła się budowa nowej hali przeglądowo-serwisowej dla tramwajów niskopodłogowych PESA i Cityrunner. Inwestycja o wartości 10,3 mln zł jest w 74 proc. dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej. Gotowy obiekt ma zostać oddany do użytku już w listopadzie 2018 r.
  • Powstająca hala ma służyć głownie serwisowaniu najnowszego taboru tramwajowego MPK. Na zdjęciu piąty z dwunastu tramwajów PESA zakupionych ostatnio przez MPK.
  • Powstająca hala ma służyć głownie serwisowaniu najnowszego taboru tramwajowego MPK. Na zdjęciu piąty z dwunastu tramwajów PESA zakupionych ostatnio przez MPK.
W hali powstanie pięć torów przeglądowo-naprawczych, na każdym z nich będzie można serwisować dwa tramwaje jednocześnie. Dwa tory będą mieć dodatkowe kanały umożliwiające transport podzespołów wózkiem widłowym pod wagon, a także podnoszone podesty umożliwiające wejście na dach wagonu i prowadzenie na nim napraw (większość aparaturyniskopodłogowych tramwajów znajduje się właśnie na ich dachu).

Trzeci tor, położony w pobliżu magazynu części zamiennych, zostanie przystosowany do podnoszenia tramwajów na podnośnikach kolumnowych. Dwa kolejne, skrajne tory, zostaną oddzielone od pozostałych ścianami, co umożliwi wydzielenie czterech niezależnych stanowisk do prowadzenia m.in. drobnych prac lakierniczych.

Na wyposażeniu hali znajdą się także:
  • specjalistyczny żuraw samochodowy (łódzkie MPK zakupi go z własnych środków),
  • wózek widłowy o udźwigu 5 ton, który pozwoli na przewożenie wózków napędowych i tocznych tramwajów z magazynów na miejsce montażu,
  • mobilne urządzenie do tankowania piachu z piasecznic,
  • przenośne komputery do obsługi systemów informatycznych wagonów, programowania podzespołów i zgrywania zapisów z monitoringu,
  • sprzęt do naprawy klimatyzacji.


- Obiekt ma służyć przede wszystkim obsłudze najnowszych tramwajów niskopodłogowych, lecz w razie potrzeby będzie wykorzystywany także do serwisowania tramwajów starszego typu - mówi Zbigniew Papierski, prezes MPK Łódź.

Nowa hala będzie mieć blisko 4 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Rozmiarem będzie dorównywać hali serwisowej wybudowanej w Zajezdni Telefoniczna w latach 80. ub.w. Poza niskopodłogowcami będzie
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Pogoda na weekend:

Komentarze

(6)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

zajezdnia II

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

łodziak (gość)  •

Nie potrzetrzeba było sprzedać zajezdni na Dąbrowskiego przez Kropiwnickiego .

skomentuj

Debil III

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ldz (gość)  •

Tu nie chodzi o plac i ruderę, tylko o infrastrukturę, a tej nie było na Dąbrowskiego.

odpowiedzi (0)

skomentuj

X

+1 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Janek (gość)  •

Najwspanialszy ten wózek widłowy do 5 ton co ma każdy zasr....y magazyn z mydłem

odpowiedzi (0)

skomentuj

Orać

+8 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

i brać kasę (gość)  •

Ul. Telefoniczna to obecnie Bangladesz i Tadżykistan Łodzi. Podobnie jak ul. Pryncypalna. Ale spoko, przecież niepotrzebne nikomu nowe centrum Łodzi się buduje a raczej stoi rozorane - węzeł Tuwima przy wiadukcie Kopcińskiego. Najpierw zamknąć i rozorać, a za 2 lata będą lać asfalt. A ze Stoków nie można dostać się na Widzew - z osiedla 50 000 ludzi na osiedle 100 000 ludzi nie ma jak dojechać. Zielona Góra czy Rzeszów mają lepsze rozwiązania komunikacyjne.
Przejazd kolejowy na Chojnach. Osiedle 100 000 ludzi nie może funkcjonować, bo co 5 minut zamykają szlabany żeby kontenerowce przepuszczać, bo sobie tam bazę zrobili przy Rzgowskiej.

skomentuj

Coś pierdolisz

+7 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Trollo (gość)  •

Tak w ogóle to o co ci chodzi? Co ma Pryncypalna do tramwaju?

odpowiedzi (0)

skomentuj

telefoniczna

+5 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Adam,Łódz (gość)  •

Potwierdzam. Stoki, pięknie położone w tkance miejskiej osiedle ,bliższe jest wyglądem,infrastrukturą drogową,komunikacją filmom Barei niż miastu co pretenduje ( usilnie promowane przez Panią Prezydent ) do kolejnych wystaw Expo. Ulica Telefoniczna rozpada się z każdym dniem.Pomagają jej w tym tabuny ciężkich ciężarówek i wieloletni brak remontów .Podobnie jest z ulicą Janosika,po której samochody skaczą jak żaby za muchami...Nie widzę szans na poprawę....

odpowiedzi (0)

skomentuj