MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Aluprof - Budowlani 1:3. Łódzkie siatkarki wygrały na koniec, ale 7. miejsce nie cieszy

Siatkarki Budowlanych ten sezon ekstraklasy zakończyły na 7. miejscu.
Siatkarki Budowlanych ten sezon ekstraklasy zakończyły na 7. miejscu. Maciej Stanik
Zwycięstwem 3:1 w Bielsku-Białej nad Aluprofem zakończyły sezon ekstraklasy siatkarki Budowlanych Łódź. Dzięki temu ostatecznie zostały sklasyfikowane na siódmym miejscu, które jednak trudno uznać za sukces.

Łodzianki w Bielsku dokończyły to, co zaczęły w środę w Łodzi, kiedy w pierwszym spotkaniu o 7. miejsce nadspodziewanie łatwo pokonały Aluprof 3:0. Dzięki temu były w komfortowej sytuacji, bo do wygrania dwumeczu w Bielsku musiały wygrać tylko dwa sety.

W rewanżu przegrały jedynie pierwszą partię, w której nie mogły zatrzymać na siatce Heike Beier. W drugiej i kolejnych odsłonach Niemkę przyćmiła słabiej spisująca się wcześniej Sanja Popović. Po skutecznych atakach Chorwatki łodzianki uciekały gospodyniom, ale ostatecznie drugiego seta wygrały dopiero na przewagi (28:26), oczywiście po ataku Popović.

Wydaje się, że zwycięstwo w tej partii było kluczowe dla całego spotkania. W trzecim secie zrezygnowane bielszczanki całkowicie oddały inicjatywę podopiecznym trenera Błażeja Krzyształowicza. Bez większych problemów łodzianki powiększały więc przewagę i po ataku Martyny Grajber zwyciężyły 25:19, dzięki czemu mogły cieszyć się z zajęcia 7. miejsca.

Siatkarki Budowlanych chciały pożegnać się z ligą honorowo, dlatego nie odpuściły do końca i pewnie kroczyły do zwycięstwa. Wygraną asem serwisowym przypieczętowała Popović, która została uznana za najlepszą zawodniczkę spotkania.

Budowlani już trzeci sezon z rzędu kończą na siódmej pozycji. To miejsce trudno jednak uznać za sukces, co po meczu podkreślała m.in. Grajber. Potencjał zespołu był znacznie większy, a przed sezonem w klubie marzono nawet o walce o medale. Później celem łodzianek było 5. miejsce, które gwarantowało grę w europejskich pucharach.

Aluprof Bielsko-Biała - Budowlani Łódź 1:3
(25:22, 26:28, 19:25, 22:25)

Aluprof: Horka (16), Lis (7), Muhlsteinova, Trojan (9), Beier (20), Łyszkiewicz (9), Wojtowicz (libero) oraz Bamber-Laskowska (8), Pelc (1) i Wilk
Budowlani: Śliwa (3), Polańska (13), Ściurka (7), Popović (19), Pycia (17), Courtois (libero) oraz Kajzer (2), Skrzypkowska, Grajber (9), Sikorska (3) i Medyńska (libero)