Beef Master Budowlani - Atom Trefl Sopot 0:3. Pojedyncze zrywy to zbyt mało

(bart)
Atakuje Natalia Nuszel z Budowlanych
Atakuje Natalia Nuszel z Budowlanych paweł łacheta
Do niespodzianki nie doszło, choć kibice siatkarek Beef Master Budowlani Łódź na nią liczyli. W meczu siódmej kolejki ekstraklasy łodzianki uległy w Atlas Arenie faworytowi, Atomowi Trefl Sopot 0:3 (10:25, 21:25, 23:25).

Trener Budowlanych Adam Grabowski bardzo chciał pokonać aktualnego mistrza Polski. Przecież w ubiegłym sezonie to właśnie on doprowadził ten zespół do tytułu. Z kolei grę w Atomie miały za sobą aż cztery jego podopieczne: Anita Kwiatkowska, Noris Cabrera, Magdalena Śliwa i Natalia Nuszel.
Niestety, to goście byli górą. W pierwszym secie po akcji Kwiatkowskiej był remis 2:2, ale potem Atom dokonał sportowej rzezi Budowlanych. Przewaga zespołu znad morza rosła błyskawicznie (2:4, 5:10, 8:18, 9:23), a gospodynie były bezradne (10:25).
W drugiej partii Atom prowadził 4:1, jednak tym razem Budowlani podjęli walkę. Po dotknięciu siatki przez Zuzannę Efimenko był remis 6:6, a potem łodzianki prowadziły 10:8 i 12:10. Jednak od stanu 16:16 to faworyt wykazał więcej zimnej krwi, choć w pewnym momencie prowadził zaledwie 20:19. Skończyło się na 21:25.
Trzeci set okazał się ostatnim. Wynik zmieniał się szybkio (1:3, 7:5, 10:7, 17:17, 20:20). Po ataku Tabithy Love zrobiło się 23:23, jednak wkrótce sopocianki miały już okazję do radości (23:25). Pojedyncze zrywy Budowlanych nie wystarczyły na taki zespół, jak Atom.
Za MVP uznano rozgrywającą Izabelę Bełcik.

Budowlani Łódź – Atom Trefl Sopot 0:3
(10:25, 21:25, 23:25)
Budowlani: Kwiatkowska 8, Ściurka, Nuszel 4, Trach 3, Cabajewska 3, Pycia 6, Durajczyk (libero) oraz Śliwa 1, Love 9, Grajber, Cabrera 6.
Atom: Leys 12, Bełcik 3, Podolec 10, Szeluchina 10, Efimienko 14, Molnar 8, Zenik (libero) oraz Gajewska 1, Łukasik, Kaczorowska 4.