Kamil Stoch drugi

h
Kamil Stoch
Kamil Stoch
Kamil Stoch zajął drugie miejsce konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim mieście Titisee-Neustadt.

Stoch po dobrym skoku na 141,5 metra awansował z ósmej na drugą pozycję w zawodach PŚ w Titisee-Neustadt. Zwycięzcą konkursu został Thomas Morgenstern. Trzeci był czterokrotny złoty medalista olimpijski Szwajcar Simon Ammann. Na 12. pozycji został sklasyfikowany Piotr Żyła, na 13. Maciej Kot. Dawid Kubacki zajął 17. miejsce, a Klemens Murańka - 24.
Na czwartej pozycji uplasował się lider klasyfikacji generalne Pucharu Świata Austriak Gregor Schlierenzauer.

Maciej Kot uzyskał 140 m i był szósty po pierwszej serii. Prowadził po skoku na odległość 143,5 m Austriak Morgenstern. W finale wystąpiło pięciu Polaków.

Z rywalizacji odpadli Jan Ziobro sklasyfikowany na 44. pozycji po skoku na odległość 124 m i Krzysztof Miętus 46. po lądowaniu na 125. m.