ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Michael Schumacher w stanie krytycznym, ale stabilnym....

WR/PAP

2014-01-06 19:11

2014-01-07 05:45

Dodaj komentarz

Michael Schumacher w stanie krytycznym, ale stabilnym. "Powstrzymajcie się od spekulacji"

WR/PAP

2014-01-06 19:11

- Stan zdrowia Michaela Schumachera jest wciąż krytyczny, ale stabilny - poinformowali w wydanym w poniedziałek krótkim wspólnym komunikacie lekarze ze szpitala w Grenoble oraz menedżerka siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 Sabine Kehm.
1/4

Michael Schumacher

(© AP Photo)

Lekarze oraz Kehm zaapelowali ponownie o uszanowanie prywatności rodziny Schumacherów i nierozpowszechnianie niesprawdzonych informacji.

"Wszystkie informacje, które nie pochodzą od lekarzy opiekujących się Michaelem są wyłącznie spekulacją" - powtórzyła Kehm.

W środę w Albertville odbędzie się natomiast wspólna konferencja prasowa prokuratury oraz żandarmerii, które prowadzą śledztwo w sprawie wypadku narciarskiego słynnego niemieckiego kierowcy. Istotnym elementem dochodzenia może być nagranie z kamery zamontowanej na kasku samego Schumachera.

Schumacher, któremu osiem dni temu podczas jazdy na nartach w Meribel towarzyszył 14-letni syn, uderzył głową w skałę. Mimo że miał założony kask, to siła uderzenia była tak duża, że doznał poważnego urazu mózgu. Jeszcze tego samego dnia został przetransportowany z miejscowego szpitala do kliniki w Grenoble.

W nocy z poniedziałku na wtorek przeszedł operację usunięcia z mózgu krwiaka, ale ciśnienie śródczaszkowe utrzymuje się wciąż na zbyt wysokim poziomie. Schumacher pozostaje w śpiączce farmakologicznej.

Niemiec tytuły mistrzowskie wywalczył w latach 1994-95 oraz 2000-04. Karierę w F1 definitywnie zakończył w 2012 roku.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się