ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Rosyjska firma zbuduje zakład farmaceutyczny na Górnej

(izj)

2014-02-07 18:38

2014-02-07 19:59

15 Komentarzy

Rosyjska firma zbuduje zakład farmaceutyczny na Górnej

(izj)

2014-02-07 18:38

Lekarstwa do leczenia i profilaktyki grypy oraz innych chorób wirusowych będą produkowane w nowym zakładzie farmaceutycznym, który powstanie przy ul. Dubois 114/116 na Górnej. Fabryka zostanie zbudowana na terenach inwestycyjnych należących do tej pory do Technoparku Łódź. Wzniesie ją firma z rosyjskim kapitałem. W piątek odbyło się uroczyste podpisanie aktu notarialnego zakupu nieruchomości.
1/4

Tak, według wstępnej wersji, ma prezentować się nowa fabryka leków.

(© Łukasz Kasprzak)

Fabryka farmaceutyczna powstanie na działce o powierzchni 1,37 ha. Będzie miał około 5 tys. mkw. powierzchni.
- Jesteśmy w trakcie prac projektowych zakładu - mówi Ilya Markov, przewodniczący rady nadzorczej rosyjskiej firmy. - Na ich dokończenie potrzebujemy jeszcze około roku, choć, jeśli pozwolą na to procedury administracyjne, będziemy chcieli rozpocząć prace budowlane jeszcze w tym roku.
Od momentu rozpoczęcia prac potrzebujemy około trzech lat na wzniesienie i uruchomienie fabryki. Cała inwestycja będzie kosztować około 10-12 mln euro.

Na początek w zakładzie zostanie zatrudnionych około 60 osób, m.in. farmaceutów, lekarzy, biotechnologów i mikrobiologów.
- W naszym przedsiębiorstwie w Rosji zatrudniamy 130 pracowników – mówi Ilya Markov. - Roczne obroty naszej firmy wynoszą 180 mld rubli (60 mln dolarów). Nasze produkty są sprzedawane w USA, Chinach i 40 krajach federacji rosyjskiej. Dzięki zakładowi w Łodzi chcemy rozszerzyć sprzedaż na kraje Unii Europejskiej.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.