ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Śledztwo w sprawie śmierci 7-letniego chłopca

Źródło: PAP

2014-03-21 13:05

2014-03-21 14:06

1 Komentarz
Dodaj komentarz

Śledztwo w sprawie śmierci 7-letniego chłopca

Źródło: PAP

2014-03-21 13:05

Prokuratura Rejonowa Łódź–Bałuty wszczęła śledztwo ws. nieumyślnego spowodowania śmierci 7-letniego Adasia, który zmarł w miniony wtorek w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Marii Konopnickiej w Łodzi - poinformowała w piątek Prokuratura Okręgowa w Łodzi.


„Niezwłocznie przystąpimy do zabezpieczenia dokumentacji medycznej. Niebawem rozpoczną się przesłuchania świadków" - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Dyrekcja szpitala poinformowała PAP, że do czasu uzyskania wyników sekcji zwłok dziecka nie będzie komentowała sprawy.

O śmierci chłopca napisała w piątkowym wydaniu łódzka „Gazeta Wyborcza".
„Z publikacji wynika, że dziecko z wysoką gorączką trafiło do szpitala w miniony piątek ok. godz. 23. Następnie zostało umieszczone na oddziale ratunkowym w wieloosobowej sali. Nie były kontrolowane jego funkcje życiowe przy użyciu specjalistycznego sprzętu" - powiedział Kopania.

Po północy personel szpitala stwierdził, że chłopiec nie daje oznak życia. Według gazety w dokumentacji medycznej dokonano wpisu, iż nie wiadomo, jak długo dziecko było w takim stanie. Podjęta reanimacja doprowadziła do przywrócenia funkcji życiowych, jednak doszło do nieodwracalnego uszkodzenia mózgu. We wtorek stwierdzono zgon dziecka.

„Te wszystkie fakty wymagają sprawdzenia, dlatego też podjęta została decyzja o wszczęciu śledztwa. W tym postępowaniu badane jest, czy można mówić o zaniedbaniach w zakresie sprawowania opieki nad dzieckiem, a zwłaszcza, czy zapewniono mu wszelką niezbędną pomoc medyczną od czasu, gdy trafiło do szpitala" - wyjaśnił Kopania.

Komentarze

(1)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

realia polskiejsłużby zdrowia

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

oburzona (gość)  •

dziecko miało pecha że trafiło na poczatek weekendu do szpitala!wówczas większość lekarzy idzie poodpoczywać a nie popracować do szpitala...niestety

odpowiedzi (0)

skomentuj