Rowerzyści dopisali i odyseja się udała

(ALG)
Potrzebna była dobra kondycja i znajomość terenu
Potrzebna była dobra kondycja i znajomość terenu fot. Archiwum CKIS w Miechowie
Miechów. Rekordowa liczba 140 rowerzystów wzięła udział w tegorocznej, czwartej edycji Wiosennej Odysei Miechowskiej, czyli zawodach w jeździe na orientację.

Na najdłuższym, stukilometrowym dystansie (trasa pucharowa) zwyciężył Zbigniew Mossoczy z Zabierzowa w czasie 4 godziny i 54 minuty. Drugi był Mariusz Królikowski, a trzeci Michał Czyż. Wśród kobiet trasę pucharową (70 km) najszybciej pokonała Magdalena Dudek (5 godzin), wyprzedzając Agatę Motyl-Adamczyk i Joannę Chmielarz.

Na trasie turystycznej, gdzie rywalizowano w parach, najszybsi byli Bartłomiej Podlasek i Krzysztof Stanecki, a wśród par mieszanych - Magdalena Piszczek i Wojciech Ignatowicz. Z cyklistów miejscowych najlepiej spisali się Jan Bogacz i Damian Kowalski, którzy zajęli 6. miejsce. Tuż za nimi finiszowali Wojciech Małodobry i Krzysztof Orłowski.

Na 25-kilometrowej trasie rodzinnej najszybsi byli Maciej Konopiński z Marią Labut i Michałem Konopińskim. Za nimi uplasowali się reprezentanci gospodarzy: na drugim miejscu na metę dotarli Stefan Orłowski i Barbara Książek, na trzecim - Krzysztof i Jakub Gajosowie.

Gospodarzem Odysei było Centrum Kultury i Sportu w Miechowie, a zawody przygotowało Krakowskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Bikeholicy oraz Sekcja Rowerowa CKiS.