Wojciech Robaszek: Wyrwaliśmy ten punkt

ŁKS zremisował z Wartą Działoszyn 2:2, strzelając wyrównującą bramkę w 93 minucie meczu

Trener Wojciech Robaszek: – Dwa strzały z woleja dały dwie bramki Warcie. Po słabym naszym graniu udało nam się wyrwać jeden punkt. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była najsłabsza od początku rozgrywek. Nie chcę szczególnie komplementować Warty, bo w takim meczu każdy przeciwnik na naszym tle wyglądałby dobrze.
Po meczu zdenerwowany Aleksander Ślęzak opowaidał o nim tak, jakby ŁKS go... przegrał. Gorzko zabrzmiały jego słowa: – Przed spotkaniem mieliśmy ustalone założenia taktyczne i mogę tylko powiedzieć, że nie zostały zrealizowane w... stu procentach. Ten remis, na dodatek na własnym boisku, boli i to bardzo. Na szczęście zaryzykowaliśmy w końcówce i to się nam opłaciło.

Piłkarze ŁKS mogą zacierać ręce. Czołowe zespoły IV ligi dostały zadyszki. Wicelider – KS Paradyż – zremisował w Rawie Mazowieckiej z Mazovią 1:1.
Porażek doznały trzy kolejne zespoły. Zjednoczeni przegrali w Strykowie z Orłem Nieborów 2:3.
Jutrzenka Warta, pod wodzą nowego trenera Zbigniewa Kaczmarka, pokonała Ner Poddębice 2:1.
Broniący się przed spadkiem Czarni Rząśnia pokonali w Skierniewicach Widok 1:0.
W pozostałych meczach: Zawisza Pajęczno – Boruta Zgierz 7:1, Pogoń-Ekolog Zduńska Wola – Włókniarz Zelów 0:1, Astoria Szczerców – LKS Mierzyn 4:2, Włókniarz Moszczenica – Concordia Piotrków 1:0.
W 30. kolejce 17–18 maja: Ner – ŁKS, Paradyż – Włókniarz Moszczenica, Concordia – Astoria, Mierzyn – Zjednoczeni, Orzeł – Widok, Czarni – Jutrzenka, Warta – Pogoń, Włókniarz Zelów – Start, Pilica – Zawisza, Boruta – Mazovia.