Widzew - Pogoń Siedlce 0:1. Kolejna porażka łodzian w sparingu

Paweł Łacheta
Kibice Widzewa mogą mieć coraz większe powody do niepokoju. Tego lata Widzew nie odniósł bowiem zwycięstwa w żadnym z czterech meczów sparingowych. Tym razem na własnym stadionie uległ 0:1 beniaminkowi I ligi, Pogoni Siedlce.

Tym razem w łódzkim zespole wystąpiło mniej testowanych zawodników. Wśród nich byli: Volodymir Pidvirny, Michał Sołtysik, Konrad Wrzesiński i Piotr Kasperkiewicz, który ma podpisać kontrakt z Widzewem.

Łodzianie gola stracili w 14 minucie, kiedy zastępującego Macieja Krakowiaka po rzucie rożnym pokonał Tomasz Lewandowski. Niestety, tą bramkę można zapisać na konto zastępcy Patryka Wolańskiego.

Szansę na wyrównanie miał m.in. Damian Warchoł, a po przerwie Mateusz Broź i aktywny Mariusz Rybicki. Później jednak z każdą minutą gra łodzian wyglądała coraz gorzej i wynik nie uległ zmianie.

Widzew Łódź - Pogoń Siedlce 0:1 (0:1)
0:1 - Lewandowski (14).
Widzew: Krakowiak – Stępiński, Augustyniak, Pidvirny (46, Nowak), Sołtysik (62, Kozłowski) – Mroziński, Kasperkiewicz (70, Ławniczak) – Wrzesiński (76, Czapliński), Kasprzak, Rybicki – Warchoł (46, Broź)