W Łodzi grają w hokeja na rolkach

(b)
Grzegorz Gałasiński
Na lodowisku na Retkinii dziś (w godz. 11–20) i jutro (w godz. 10–16) odbędzie się hokejowy turniej o Puchar Polski. Ale będzie to hokej nie na łyżwach, lecz na rolkach. W zawodach będzie rywalizować sześć drużyn.

Retkińskie lodowisko zostało przystosowane do tej dyscypliny (położono m.in. specjalną wykładzinę, po której specjalny krążek posuwa się jak po lodzie, zainstalowano nowe bandy i pleksi) i zawodnicy Łódzkiego Klubu Hokejowego trenują na nim już od pewnego czasu.

Latem zdążono już rozegrać turnieje ligowe – mistrzem Polski została Polonia Bytom, a zespół ŁKH, składający się w większości z zawodników znanych z lodu, zajął piąte miejsce.