Chojniczanka zremisowała z GKS-em Katowice

Piotr Hukało
Chojniczanka nie zdołała co prawda wygrać z GKS-em Katowice, ale nasz zespół nie wraca do domu z niczym. Podopieczni Mariusza Pawlaka zdołali bowiem zremisować 1:1. Bramkę dla naszej drużyny zdobył w 43. minucie meczu Rafał Siemaszko.

Chojniczanka mecz w Katowicach rozpoczęła w odmienionym składzie. Do bramki wrócił Michał Dumieński, który ostatni raz grał w meczu z Pogonią Siedlce. Do podstawowej "jedenastki" załapał się również Paweł Zawistowski, który do zespołu dołączył w poniedziałek.

Sam mecz nie rozpoczął szczęśliwie. Już w 17 min. futbolówkę z bramki wyciągał młody golkiper "Chojny". Michał Nawrot przejął piłkę i dokładnie dośrodkował po ziemi do Grzegorza Goncerza, a ten bez większych problemów pokonał Dumieńskiego. Goście nie podłamali się i próbowali groźnie atakować. Najbliżej zdobycia bramki był aktywny przez całe spotkanie, Marek Gancarczyk. Chwilę później więcej szczęścia miał Rafał Siemaszko, który wykorzystał błąd golkipera Antoniego Bucka i skierował piłkę do pustej bramki.

W czasie drugiej połowy obydwa zespoły udowodniły, że interesuje je tylko pełna pula. Ostatnie 20 min. meczu należało jednak do gospodarzy. Chojniczanka ponownie mogła przegrać spotkanie w samej końcówce, jednak piłkę po strzale Przemysława Pitrego, z linii bramkowej wybił Paweł Iwanicki.