MŚ 2014 siatkarzy. Brazylijczycy zdeklasowali Niemców! [ZDJĘCIA]

ŁŻ
Żadnych problemów z pokonaniem reprezentacji Niemiec nie mieli obrońcy mistrzowskiego tytułu, Brazylijczycy. Canarinhos pokonali rywala bez straty seta.

Podopieczni trenera Bernardo Rezende zaprezentowali się w poniedziałkowym spotkaniu tak, jak przystało na obrońców tytułu. Określani mianem potencjalnego czarnego konia MŚ reprezentanci Niemiec, mieli niewiele do powiedzenia w tym pojedynku. Co więcej, można nawet powiedzieć, że zostali przez rywala zdeklasowani.

Początek spotkania nie zapowiadał jednak tak gładkiego zwycięstwa Canarinhos. Pierwsze minuty należały bowiem do Niemców, którzy w pewnym momencie prowadzili nawet 10:7. Poddenerwowany Bernardo Rezende po raz kolejny jednak odpowiednio zmotywował swoich siatkarzy, którzy szybko złapali wiatr w żagle i zaczęli przejmować nad meczem kontrolę.

Po pewnym triumfie w pierwszej partii spotkania, Canarinhos nie zamierzali zwalniać tempa. W kolejnych partiach, poza kilkoma fragmentami, całkowicie dominowali nad rywalem. W trzecim secie, wygranym do 17, pokazali natomiast przeciwnikowi miejsce w szeregu.

W poniedziałek w grupie B rozegrane zostaną jeszcze dwa pojedynki. Finlandia zmierzy się z Kubą (godz. 16.30), a Korea zagra z Tunezją (godz. 20.15).

Brazylia - Niemcy 3:0 (25:21, 25:19, 25:17)

Brazylia: Rezende, Wallace, Sidao, Lucas, Lucarelli, Murilo, Mario oraz Raphael, Fonteles, Vissotto, Felipe.

Niemcy: Kampa, Grozer, Gunthor, Boehme, Schwarz, Kaliberda, Tille oraz Westphal, Schoeps, Kuehner, Steuerwald.