Medale lekkoatletów AZS

Najlepszy występ od kilku lat zanotowali lekkoatleci AZS w młodzieżowych mistrzostwach Polski, zdobywając aż sześć medali – dwa srebrne i cztery brązowe.

Julia Rządzińska, podopieczna trener Henryki Blausz, wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski do lat 23 w biegu na 100 m przez płotki, uzyskując czas 13,75 s.
Dwukrotnie na podium stanął Bartosz Bonecki. Zawodnik prowadzony przez trenera Zdzisława Lipińskiego wywalczył brąz w skoku w dal, osiągając w ostatniej próbie najlepszy w tym sezonie rezultat – 7,30 m. W trójskoku sięgnął po srebro z wynikiem 15,10 m.
Z dwoma krążkami wróciła z mistrzostw Karolina Zagajewska. W finale 100 m Karolina wywalczyła brązowy medal z rezultatem 12,03 s (w el. 11,91 s). W biegu na 200 m podopieczna trener Henryki Blausz zdobyła drugi brąz, ustanawiając nowy rekord życiowy – 23,94 s.
Po raz trzeci z rzędu brązowy medal w rywalizacji młodzieżowców na 110 m przez płotki zdobył Mikołaj Justyński – 14,30 s (w el. 14,29 s).