Polska - Iran 3:2. Biało-czerwoni jeszcze nie awansowali

(tj)
Czy Polscy siatkarze pokonają dziś Iran?
W meczu grupy E siatkarskich mistrzostw świata Polska pokonała Iran 3:2 (25:17, 25:16, 24:26, 19:25, 16:14). Ten wynik sprawił, że podopieczni trenera Stephanea Antigi nadal nie mają awansu do trzeciej rundy mundialu! O wszystkim zdecyduje niedzielny mecz z Francją.

Kibice w łódzkiej hali Atlas Arena, która wypełniona była po brzegi, byli przez dwa sety świadkami pewnego, ale i łatwego prowadzenia Polaków. Oczywiście to efekt bardzo dobrej gry naszych zawodników. Nasza drużyna bezlitośnie wypunktowała rywala, popełniającego proste błędy. Iran w tym okresie został wręcz zmiażdżony. Później coś się wyraźnie zacięło w grze naszej drużyny i do głosu doszli goście, którzy pewnie wygrali kolejne dwa sety. W tie-breaku lepsi byli Polacy.

Mecz na żywo w hali obejrzało ponad 10 tys. kibiców. Warto przypomnieć, że podopieczni Slobodana Kovaca, to rewelacja mundialu, bowiem wcześniej pokonali m.in. reprezentacje USA i Włoch.
Michał Winiarski nie dokończył spotkania z Iranem. Polski przyjmujący w końcówce trzeciego seta doznał urazu pleców i musiał zostać zmieniony.

Polska - Iran 3:2 (25:17, 25:16, 24:26, 16:14)
Polska: Nowakowski, Winiarski, Zagumny, Kłos, Wlazły, Kubiak, Zatorski (libero), Konarski, Możdżonek, Mika

Polacy aby awansować do czołowej szóstki nie muszą w niedzielę wygrać z Francją. Wystarczy, że w tym pojedynku urwą rywalowi dwa sety, a grać będą w trzeciej fazie mundialu.

Polska Iran gdzie na żywo

Gdzie obejrzeć mecz Polska Iran w tv na żywo? To pytanie, które od początku mistrzostwa świata spędza mniej zamożnym kibicom sen z powiek. Polsat zakodował sygnał i każdy, kto chce oglądać mecze siatkarzy na żywo w tv, musi za to słono płacić - mniej więcej około 99 zł - w zależności od posiadanej telewizji kablowej.

Osoby, które nie mają wykupionego dostępu do płatnych kanałów nadających na żywo mistrzostwa świata w siatkówce, mogą wybrać się do klubów, pubów i restauracji - niemal wszystkie w godzinach meczu Polaków, pokazują siatkówkę na żywo.

Kanały, które nadają mistrzostwa świata w siatkówce na żywo:

Mistrzostwa Świata w siatkówce: Polsat Volleyball 1, Polsat Volleyball 2, Polsat Volleyball 3, Polsat Volleyball 4