Łodzianki zdobyły mistrzostwo Europy

Siatkarki UKS SMS Łódź prezentują złote medale.
Siatkarki UKS SMS Łódź prezentują złote medale. UKS SMS
Siatkarki plażowe UKS SMS Łódź Jagoda Gruszczyńska i Karolina Baran zdobyły złoty medal mistrzostw Europy do lat 22. W finale imprezy w Fethiye w Turcji pokonały 3:2 (13:15, 16:18, 15:13, 15:13, 7:5) inną polską parę – Katarzynę Kociołek (również SMS)i Dorotę Strąg.

W walce o występ w meczu o złoty medal łodzianki stoczyły z Ukrainkami Jelizawetą Sulimą i Darią Udowenko bardzo zacięty, czterosetowy pojedynek. Wygrały 3:1 (15:13, 19:17, 10:15, 20:18), a wcześniej pokonały 3:2 (14:16, 15:11, 14:16, 15:13, 8:6) Rosjanki Nadieżdę Makroguzovą i Darię Rudykh oraz 3:0 Włoszki Agatę Zuccarelli i Federicę Frasca (15:9, 16:14, 15:13).
Na początku września na najniższym stopniu podium podczas mistrzostw Europy do lat 20 stanęły razem Gruszczyńska i... Kociołek. W imprezie w Fethiye ta ostatnia połączyła jednak siły ze Strąg (Piast Szczecin).

Bez medalu z Turcji wracają męscy przedstawiciele ekipy biało-czerwonych. W meczu o piątą lokatę mistrzowie świata do lat 23 Maciej Rudol (MKS Zryw-Volley Iława) i Maciej Kosiak (UKS SMS Łódź) pokonali duński duet Kristoffer Abell – Martin Trans 3:2.

W drugiej rundzie fazy pucharowej wyeliminowani zostali złoci medaliści MŚ do lat 21 Michał Bryl i Kacper Kujawiak (obaj RCS Czarni Radom), których sklasyfikowano na miejscach 9-16.

Podczas zawodów w Fethiye testowany był nowy system – mecze rozgrywano do trzech wygranych partii, do 15 punktów.