ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Nowoczesny oddział okulistyczny w Szpitalu Wojskowym

Monika Fajge

2011-01-20 20:10

2011-01-21 09:52

Dodaj komentarz

Nowoczesny oddział okulistyczny w Szpitalu Wojskowym

Monika Fajge

2011-01-20 20:10

Od stycznia w 1 Szpitalu Wojskowym przy al. Racławickich w Lublinie działa jeden z nowocześniejszych oddziałów okulistycznych w mieście. Na potrzeby oddziału zaadaptowano pomieszczenia na parterze głównego budynku. Wszystkie są kompleksowo wyposażone i klimatyzowane.
Nowoczesny oddział okulistyczny w Szpitalu Wojskowym Nowoczesny oddział okulistyczny w Szpitalu Wojskowym

(© Małgorzata Genca)

- Nasi specjaliści pracują na nowoczesnym sprzęcie, dzięki któremu mogą m.in. przeprowadzać mniej inwazyjne zabiegi likwidowania zaćmy - wyjaśnia Stanisław Cielica, zastępca komendanta szpitala wojskowego.

Inwestycja cieszy głównie pacjentów szpitala. Dla nich oznacza bowiem krótsze kolejki na zabiegi. Na operację zaćmy mieszkańcy województwa lubelskiego czekają dziś średnio kilkanaście miesięcy. - Miałam operowane jedno oko w lipcu 2010 r. w prywatnej klinice w Lublinie. Od lekarza wiem, że czeka mnie też operacja drugiego oka. Ponieważ mogę poczekać, niewykluczone, że zapiszę się na zabieg do szpitala przy al. Racławickiej - mówi pani Danuta, emerytka. - Im więcej takich oddziałów i klinik, tym lepiej dla nas, chorych - dodaje.

Modernizacja oddziału okulistycznego w szpitalu wojskowym kosztowała około 4 mln złotych. Oddział ma kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się