ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Sąd w Świdniku oficjalnie otwarty

PO

2011-01-21 14:37

2011-01-21 14:51

5 Komentarzy
Dodaj komentarz

Sąd w Świdniku oficjalnie otwarty

PO

2011-01-21 14:37

Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku został oficjalnie otwarty. Przecięcia wstęgi dokonał m.in. Leszek Czaja, wiceminister sprawiedliwości pochodzący z Lublina. Zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić jeden z najnowocześniejszych sąd w Polsce. - Wykorzystaliśmy tutaj rozwiązania niespotykane dotychczas nigdzie indziej jak chociażby pokój dla świadków - mówi Krzysztof Wojtaszek, prezes Sądu Okręgowego w Lublinie.
1/2

(© Piotr Orzechowski)

Sąd Rejonowy w Świdniku działa... ale na pół gwizdka

Trwająca 22 miesiące budowa gmachu przy ul. Wyszyńskiego pochłonęła ponad 50 mln zł. Choć ciągle sąd wciąż nie działa na pełnych obrotach (wciąż trwają prace instalacyjne związane z siecią teleinformatyczną), to w piątek nikt o kłopotach z rozruchem nie chciał mówić.


- Przy takim tempie inwestycji zawsze pojawiają się małe trudności. Mogliśmy z powodzeniem zdecydować o uruchomieniu sądu od następnego roku i wszystko byłoby zapięte na ostatni guzik. Całe lubelskie środowisko prawnicze chciało jednak, by ta jednostka działała jak najszybciej - mówi wiceminister sprawiedliwości.

Chcesz zadzwonić do sądu w Świdniku? Masz kłopot

Właśnie w Świdniku uruchomiono pierwszą w kraju poczekalnię dla świadków.

- Ludzie pokonują czasem wielkie odległości by stawić się na rozprawę. Chcieliśmy by mieli oni w spokoju poczekać na rozpoczęcie konkretnej sprawy - mówi prezes Wojtaszek.

W sali ustawiono wygodne kanapy, zainstalowane są również telebimy, na których na bieżąco wyświetlane są aktualne terminy. Pomyślano również o dzieciach, dla których urządzono specjalny kącik do zabawy.

Nowa struktura lubelskich sądów od 1 stycznia

Komentarze

(5)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

odp

+64 / -49

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

niewielu (gość)  •

Niewielu, wiem z wlasnego doswiadczenia

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nepotyzm.

+64 / -61

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Blob. (gość)  •

A kto wreszcie zajmie się niebywałym nepotyzmem panującym w lubelskich sądach?Całe rodziny dziedziczą tam ciepłe posadki.Funkcje prezesów też są dziedziczne.Przecież to jakieś średniowiecze że chłop jest przywiązany do swojej roli jak pies łańcuchowy do budy.

odpowiedzi (0)

skomentuj

nowy sad

+66 / -60

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

swidniczanin (gość)  •

Do oburzonego, masz racje w w 100%,moze mi ktos powie ilu mieszkancow Swidnika znalazlo prace w nowym sądzie.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kiedy powstanie b. dobre połonczenie Lublin-Świdnik

+70 / -54

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wielkopolanin (gość)  •

Kiedy powstanie b.dobre połaczenie np Tramwajem czy trajlkiem Lublin -Świdnik to jest ŃĘZBĘDNE inżynierowwie projektanci do dzieła KOMUNIKACJA KOMUNIKACJA x10.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Z czego się cieszycie

+70 / -43

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

oburzony (gość)  •

może otworzyli byście jakiś zakład pracy,może choćby parę miejsc,może nowy odcinek drogi,nową przychodnię,gdzie nie ma rocznych terminów do specjalisty,może wyższe emerytury,a tu ciągle zakłady karne,sądy,prokuratury,helikopter dla policji,wyższe mandaty,kamery,podsłuchy itp.Wszystko to nie dla obywateli,nam to niepotrzebne.

odpowiedzi (0)

skomentuj