Pogoń II Siedlce - ŁKS 0:1. Złoty gol Aleksandra Ślęzaka!

Piłkarze ŁKS wygrali szósty mecz w tym sezonie.
Piłkarze ŁKS wygrali szósty mecz w tym sezonie. Krzysztof Szymczak
Piłkarze ŁKS po dwóch remisach w ostatnich meczach, dopisali do swojego dorobku komplet punktów. Łodzianie w 15. kolejce III ligi zwyciężyli 1:0 w Siedlcach z drugą drużyną Pogoni. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Aleksander Ślęzak.

W ŁKS po raz pierwszy od wyleczenia kontuzji w podstawowej jedenastce wystąpił Tomasz Kowalski. Powrót kreatywnego pomocnika nie wpłynął jednak na poprawę gry ofensywnej łodzian. W pierwszej połowie nie stworzyli bowiem żadnej groźnej sytuacji, a mecz stał na słabym poziomie. Także gospodarze nie potrafili zagrozić bramce Szymona Gąsińskiego.

Drugą część meczu lepiej zaczęła drużyna Pogoni, ale to ełkaesiacy wyszli na prowadzenie. W 67 minucie błąd obrońców gospodarzy po wyrzuceniu piłki z autu przez Adriana Filipiaka, umieścił Aleksander Ślązak. Dziesięć minut później przed wyrównaniem ŁKS uratowała dobra interwencja Gąsińskiego. Więcej bramkowych okazji piłkarze z Siedlec już nie mieli.

Złoty gol Ślęzaka już drugi raz w tym sezonie zapewnił ŁKS wyjazdowe zwycięstwo. Wcześniej łodzianie wygrali po jego trafieniu w Tomaszowie Mazowieckim.

Niestety, mimo zwycięstwa, ŁKS nie zmniejszył 13-punktowej starty do prowadzącego w tabeli Radomiaka Radom. Lider na boisku rywala pokonał bowiem 3:0 Wartę Sieradz.

W następnej kolejce ŁKS będzie podejmował Broń Radom.

Pogoń II Siedlce - ŁKS 0:1 (0:0)
0:1 - Ślęzak (67).
ŁKS: Gąsiński - Filipiak, Sierant, Salski, Karbowniak - Cupriak (84 Sarafiński), Zimoń, Ślęzak, Kowalski (65, Golański), Mysona (46, Różycki) - Staroń (89, Kasztelan).