ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Lotnisko Lublinek Łódź. Michał Marzec szefem Lublinka

(izj)

2014-11-03 14:45

2014-11-06 23:23

4 Komentarze
Dodaj komentarz

Lotnisko Lublinek Łódź. Michał Marzec szefem Lublinka

(izj)

2014-11-03 14:45

Michał Marzec, wieloletni pracownik łódzkiego portu lotniczego, objął w poniedziałek 3 listopada, zgodnie z uchwałą rady nadzorczej, stanowisko jego prezesa. Członkowie rady nadzorczej podjęli taką decyzję nieco ponad tydzień temu. Pokonał 14 kandydatów (sześciu z nich rada nadzorcza zaprosiła na rozmowy).
1/2

(© archiwum polskapresse)

Przypomnijmy, że konkurs na stanowisko prezesa został ogłoszony po tym, jak poprzedni prezes (Przemysław Nowak) zmarł w niedzielę 14 września br. po wypadku w czasie skoku ze spadochronem na lotnisku w Piotrkowie Trybunalskim.

Przemysław Nowak, prezes łódzkiego lotniska nie żyje. Zginał podczas skoku ze spadochronem...


Jednocześnie członkowie rady nadzorczej łódzkiego portu lotniczego podjęli decyzję o rozszerzeniu składu zarządu (dotychczas był on jednoosobowy). Kolejną uchwałą powołali Stanisława Łukosia do pełnienia funkcji członka zarządu lotniska w Łodzi. Jednocześnie będzie on pracował na dotychczasowym stanowisku dyrektora ds. inwestycji i rozwoju.


Lotnisko Lublinek szykuje się do zimySprzęt do letniej i zimowej eksploatacji lotnisk (w tym m.in. maszyny wykorzystywane do odśnieżania pasów startowych) pokazano na terenie łódzkiego portu lotniczego.

Prezentacja urządzeń odbyła się w ramach trzydniowego seminarium zorganizowanego na ten temat. To pierwsza tego typu impreza, która odbyła się w Łodzi. Do uczestnictwa w niej zostali zaproszeni przedstawiciele łódzkiego lotniska oraz innych portów lotniczych w Polsce, jak również przedstawiciele firm zajmujących się produkcją i dystrybucją tego typu maszyn.

- Pokaz sprzętu, czyli tzw. część praktyczna, miała miejsce tylko pierwszego dnia - mówi Ewa Bieńkowska, rzecznik prasowy potu lotniczego w Łodzi. - Pozostałe dwa dni poświęcono na wykłady i teoretyczne szkolenia z zakresu utrzymania terenów lotniczych.

Z łódzkiego Lublinka do AmsterdamuW sezonie letnim uruchomione zostaną loty z Łodzi do Amsterdamu. Tak przynajmniej twierdzą specjaliści od turystyki w portalach turystycznych.

Przedstawiciele lotniska oficjalnie nie potwierdzają jeszcze tej wiadomości. Kolejną dobrą informacją jest to, że połączenie z Łodzi do Monachium ma odbywać się dwa razy dziennie. Oba kierunki ma obsługiwać Adria. Letni rozkład lotów obowiązuje od końca marca.

Nowe połączenie to ogromna szansa dla łódzkiego lotniska. Lublinek od miesięcy notuje spadek liczby pasażerów.

Port Lotniczy Łódź potocznie nazywany jest Lublinkiem, jednak oficjalna nazwa lotniska to port lotniczy im. Władysława Reymonta – międzynarodowy port lotniczy, położony około 6 km od centrum Łodzi. Działał nieprzerwanie od września 1925. Do końca lat 50. był ważnym węzłem komunikacyjnym w Polsce lecz z bliżej nieokreślonych powodów został zamknięty. Pod koniec lat 90. lotnisko zostało ponownie otwarte do użytku publicznego. Łódzki port lotniczy jest 8. najruchliwszym portem lotniczym w Polsce.


Lotnisko Lublinek w Łodzi posiada trzy terminale:Terminal I (w czasie budowy pod roboczą nazwą Terminal III) oficjalnie otwarty 1 czerwca 2012 r. po trzyletniej budowie. Całkowite przeniesienie ruchu nastąpiło 30 czerwca 2012.
Terminal General Aviation (dawniej Terminal I) zmodernizowany w 1997, obsługuje obecnie lotnictwo ogólne (ang.: general aviation) i loty VIP-ów. Ulokowane tu są m.in. wypożyczalnia samochodów, lotnicze firmy usługowe, pomieszczenia wypoczynkowe dla pilotów, Lotniskowe Biuro Meteorologiczne, Straż Graniczna i Policja).
Terminal Cargo otwarty 16 września 2009 przeznaczony jest do obsługi połączeń samolotów towarowych.

Komentarze

(4)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Wizzair

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jaro (gość)  •

A co z Dortmundem ???

odpowiedzi (0)

skomentuj

LOLTY

+8 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

RAFAL (gość)  •

CZEMU NIEPRZYWROCICIE LOTOW DO SZKOCJI.DUZO POLAKOW NARZEKA ZE NIEMA JUZ LOTOW DO ŁODZI

odpowiedzi (0)

skomentuj

Jest a jak by nie było

+10 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wrubel (gość)  •

tego lotniska

odpowiedzi (0)

skomentuj

marianek

+8 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

marianek (gość)  •

tkwił tkwi dalej , i nic nie zrobił dla lotniska . SAMI SWOI .

odpowiedzi (0)

skomentuj