ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Tydzień Patriotyczny z okazji Święta Niepodległości

(ij)

2014-11-04 23:49

2014-11-04 23:49

Dodaj komentarz

Tydzień Patriotyczny z okazji Święta Niepodległości

(ij)

2014-11-04 23:49

Z okazji Święta Niepodległości po raz piąty w Łodzi organizowany jest Tydzień Patriotyczny. Jego pomysłodawcami są instruktorzy Okręgu Łódzkiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. W organizację projektu włączyło się także wiele innych organizacji.
W ramach Tygodnia Patriotycznego będzie można wziąć udział m. in. w warsztatach tanecznych, warsztatach rękodzieła, zabawie tanecznej w tradycyjnych wiejskich rytmach, koncercie zespołów historyczno-patriotycznych, grze miejskiej, wieczorze filmów historycznych oraz Koncercie Niepodległościowym w Teatrze Muzycznym.
Centralne obchody Święta Niepodległości w Łodzi będą miały miejsce 11 listopada podczas mszy o godz. 10 w bazylice archikatedralnej, po której nastąpią uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Po nich w Manufakturze zaplanowano Piknik Patriotyczny, w czasie którego będzie można obejrzeć pojazdy wojskowe, a także inscenizacje i występy na scenie. Po raz pierwszy w Łodzi odbędzie się także bieg z okazji Święta Niepodległości w parku im. J. Piłsudskiego.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się