Budowlani-Developres 3:0. Beniaminek był za słaby

(bart)
Po sześciu porażkach z rzędu w ekstraklasie siatkarki Budowlanych Łódź zwyciężyły. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza pokonały w Atlas Arenie Developres Sky Res Rzeszów 3:0 (25:20, 25:22, 27:25).

Po raz pierwszy w tym sezonie łodzianki zainkasowały komplet punktów. Uczyniły to w pełni zasłużenie, choć beniaminek był o krok od przedłużenia meczu (trzy setbole w trzeciej partii).

W I secie Developres prowadził już 7:4, ale na pierwszą przerwę techniczną zespoły schodziły przy wyniku 8:7 dla Budowlanych. Przy drugiej przerwie technicznej było 18:17, potem gospodynie odskoczyły na 23:19, a partię zakończyła Sylwia Pycia (25:20, słusznie uznana za MVP tego starcia).

W kolejnej odsłonie spotkania było 4:6, a później nawet 11:14. Team z Podkarpacia nie rezygnował (remis 20:20), jednak nie dał rady. Sporo wniosło wejście Emilii Kajzer i ostatecznie Budowlani byli górą (25:22).

Trzeci set długo przebiegał pod dyktando gości (2:6, 11:14), do remisu doprowadziła Sanja Popović (17:17). Po zablokowaniu Doroty Ściurki zrobiło się 22:24, później 24:25, ale więcej zimnej krwi zachowały faworytki (27:25).

Budowlani – Developres 3:0 (25:20,
25:22, 27:25)
Budowlani: Polańska 7, Popović 15, Pycia 14, Sieczka 4, Skrzypkowska 7, Śliwa 1, Courtois (libero) oraz Grajber, Kajzer 1, Sikorska, Ściurka 3.
Developres: K. Filipowicz 1, Hawryła 7, Mucha 16, Nowakowska 8, Olszówka 14, Szeremeta, Borek (libero) oraz Budzoń, Głaz 3, Śliwińska.

W sobotę (3 stycznia) Budowlani zagrają w Legionowie z Legionovią.