ŁKS - Warta Sieradz 1:0. Wreszcie lepsi od trzecioligowca

(pas)
Przygotowującym się do rundy wiosennej III ligi piłkarzom ŁKS wreszcie udało się pokonać rywala ze swojej ligi. W sparingu na boisku przy ul. Minerskiej drużyna z al. Unii pokonała 1:0 Wartę Sieradz.

We wcześniejszych meczach z trzecioligowcami ŁKS uległ 2:4 Pelikanowi Łowicz i zremisował 3:3 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

W spotkaniu z Wartą trener nie mógł skorzystać z kilku zawodników, m.in. skutecznych w sparingach Łukasza Staronia i Artura Golańskiego. Ostatni raz sprawdzany był za to Adrian Łucki.

W meczu za wiele się nie działo. Ełkaesiaków przed stratą gola ratować musieli m.in. Szymon Salski i Dawid Starafiński, którzy wybijali piłkę sprzed linii bramkowej. Przed przerwą dobrej okazji nie wykorzystał Kamil Cupriak, a w drugiej połowie Rodrigo. Brazylijczyk miał udział przy golu Przemysława Różyckiego, który ładnym uderzeniem zza pola karnego pokonał bramkarza rywali. Trafienie pomocnika, który w poprzednim sezonie grał w Warcie był ozdobą spotkania.

KSW 30 gdzie w tv, KSW 30 darmowa transmisja, KSW 30 walki

Cieszyć może nie tylko zwycięstwo ŁKS, ale także fakt, że podopieczni trenerów Marka Chojnackiego i Dariusza Bratkowskiego wreszcie nie stracili bramki.

Za tydzień łodzianie zmierzą się z czwartoligowym Zawiszą Rzgów.

ŁKS – Warta Sieradz 1:0 (0:0)
1:0 – Różycki (82).
ŁKS: Sekuterski (46, Kołba) – Łucki (46, Filipiak), Zimoń, Salski (65, Sierant), Szumer (46, Piekielny) – Cupriak, Ślęzak, Sarafiński, Kowalski (65, Bujalski), Rodrigo (46, Różycki) – Patora (70, Rodrigo).

Księgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.plKsięgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.plKsięgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.pl