Wisła Płock - Widzew Łódź 2:1. Przegrali z wiceliderem [relacja na żywo]

(ww, h)
Piłkarze Widzewa przegrali kolejny mecz w pierwszej lidze. W spotkaniu 28. kolejki łodzianie ulegli 1:2 w Płocku miejscowej Wiśle.

1:0 - Jacek Góralski (57), 1:1 - Wrzesiński (79), 2:1 – Jabłoński (87)
Wisła: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Marko Radić, Fabian Hiszpański (61, Patryk Stępiński) - Krzysztof Janus, Jacek Góralski, Piotr Wlazło, Dimityr Ilijew, Piotr Darmochwał (84, Dawid Jabłoński) - Piotr Ruszkul (59, Marcin Krzywicki).

Widzew: Maciej Krakowiak - Konrad Wrzesiński, Krystian Nowak, Arkadiusz Kasperkiewicz, Tomasz Lisowski - Edgar Bernhardt (74, Mariusz Rybicki), Szymon Zgarda, Tsubasa Nishi, Rok Straus, Veljko Batrović (46, Liridon Osmanaj) - David Kwiek (68, Kosuke Kimura).

Niestety w smutny obraz widzewskiego klubu wpisała się też pierwszoligowa drużyna. Choć trzeba szczerze przyznać, że po pierwszej części spotkania w Płocku wydawało się, że piłkarze trenera Wojciecha Stawowego będą skutecznie walczyć o honor klubu z al. Piłsudskiego.
Łodzianie zupełnie nie przejęli się, że grali na boisku wicelidera. Atakowali z pasją i już w szóstej minucie powinni prowadzić. Z lewej strony boiska dośrodkowywał Tomasz Lisowski. Piłka trafiła do dobrze ustawionego w polu karnym Konrada Wrzesińskiego. Niestety, widzewski obrońca zamiast precyzyjnie przymierzyć zdecydował się na chaotyczne uderzenie, toteż piłka zamiast do siatki poleciała wysoko nad poprzeczką. W kolejnych minutach Widzew nadal przeważał i miał kolejne okazje do objęcia prowadzenia. Dwukrotnie Veljko Batrović dogrywał w pole karne do Davida Kwieka, lecz za każdym razem napastnikowi łódzkiej drużyna brakowało centymetrów, by przejąć piłkę. Potem Widzew przeważał w środku pola, starał się konstruować koronkowe akcje, ale brakowało już klarownych sytuacji pod bramką Wisły. Łodzianie byli częściej przy piłce, ale nie przekładało się na strzeleckie okazje.
W drugiej części spotkania nie poznawaliśmy już Widzewa. Wystraszeni łodzianie oddali pole gospodarzom, co szybko się na nich zemściło. Jeszcze w 46 minucie doskonałą interwencją po strzale Iliewa popisał się Krakowiak. Jednak w 57 minucie Wisła objęła prowadzenie. Łódzka defensywa nie upilnowała Jacka Góralskiego, który strzałem z bliska zmusił do kapitulacji Krakowiaka. Łodzianie wyrównali w 79 minucie. Po dośrodkowaniu Lisowskiego gola ładnym strzałem głową zdobył Wrzesiński. Ostatnie słowo należało jednak do drużyny z Płocka. Wynik pojedynku ustalił Jabłoński. Sytuacja łodzian w lidze jest prawie beznadziejna.