Liga Mistrzów. Juventus Turyn pokonał Real Madryt 2:1 i przybliżył się do finału w Berlinie

Piotr Janas
Ten mecz był widowiskiem godnym półfinału Ligi Mistrzów. Mistrzowie Włoch po bardzo ambitnej walce pokonali u siebie Real Madryt 2:1

Oba zespoły przystąpiły do tego spotkania poważnie osłabione. Trener gospodarzy Massimiliano Allegri nie mógł wystawić rewelacyjnego Francuza Paula Pogby, który nabawił się kontuzji.

Jeszcze większe problemy z zestawieniem podstawowej jedenastki miał jednak Carlo Ancelotti. Nie mógł on skorzystać z Luki Modricia, Samiego Khediry oraz Karima Benzemy.

Od początku do ataków rzucili się Włosi i na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w dziewiątej minucie mocny strzał Carlosa Teveza dobił z najbliższej odległości Alvaro Morata wyprowadzając Starą Damę na prowadzenie. Morata to wychowanek Realu, więc nie okazywał radości po tej bramce.

Radość turyńczyków nie trwała jednak długo. Już w 27 min do wyrównania doprowadził niezawodny Cristiano Ronaldo, który wykończył koronkową akcję swojego zespołu strzałem głową.

Drugie 45 minut rozpoczęło się nieco spokojniej, choć decydująca o losach tego meczu była 57 minuta, kiedy to rozpędzonego Teveza faulem we własnym polu karnym powstrzymał Dani Carvajal. Sędzia Martin Atkinson nie wahał się ani chwili i słusznie wskazał na "wapno". Sprawiedliwość wymierzył sam poszkodowany.

Oba zespoły miały jeszcze kilka dobrych okazji do zmiany wyniku, ale ani Iker Casillas, ani Gianluigi Buffon nie musieli już wyciągać piłek z siatki. Piłkarze Juventusu zbliżyli się do finału w Berlinie, ale sprawa awansu przed rewanżem w Madrycie pozostaje otwarta.

Juventus Turyn - Real Madryt 2:1 (1:1)
Bramki: Morata 9, Tevez 58-k. - Ronaldo 27.
Sędziował: Martin Atkinson (Anglia).
Żółte kartki: Bonucci, Chiellini, Vidal, Tevez - Marcelo, Carvajal, James.

Juventus: Buffon - Evra, Bonucci, Chiellini, Lichsteiner, Sturaro (64. Barzagli), Marchisio, Pirlo, Vidal, Morata (78. Llorente), Tevez (86. Pereyra).
Real: Casillas - Marcelo, Pepe, Varane, Carvajal, Isco (63. Hernandez), James, Ramos, Kroos, Bale (86. Jese), Ronaldo.