Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mapy najpiękniejszych parków! Takiej kolekcji jeszcze w „Expressie” nie było!

(msm)
12 czerwca do rąk Czytelników „Expressu Ilustrowanego” trafi pierwsza mapa z bezpłatnej kolekcji „Atlas parków narodowych i krajobrazowych centralnej Polski”. Będzie to unikatowe wydawnictwo, w którym na szczegółowych mapach będą przedstawione atrakcyjne rejony naszego kraju posiadające status parków narodowych lub krajobrazowych. Mapy będą obejmować parki znajdujące się w sercu Polski – przede wszystkim na terenie województwa łódzkiego, ale także niektóre położone w ościennych, tj. świętokrzyskim, małopolskim, mazowieckim. Na ich podstawie można będzie znakomicie zaplanować wakacyjne wyprawy piesze lub rowerowe, a także wypady na grzyby lub na ryby.

Od Wzniesień Łódzkich po Orle Gniazda
Kolekcja będzie liczyć 18 map oraz pudełko do ich zapakowania, które będzie zawierało także legendę pomocną do ich właściwego odczytania. Pierwsza część atlasu ukaże się w piątek,12 czerwca. Będzie to mapa przedstawiająca Sulejowski Park Krajobrazowy. Obejmuje on najcenniejszy przyrodniczo fragment dorzecza Pilicy wraz ze Zbiornikiem Sulejowskim, opactwem cystersów w Sulejowie, ruiny zamków w Majkowcach i Bąkowej Górze, Skansen Rzeki Pilicy, Groty Nagórzyckie i Niebieskie Źródła w Tomaszowie Mazowieckim. Następnego dnia wraz z „Expressem Ilustrowanym” Czytelnicy otrzymają etui na mapy. Kolejne części atlasu będą ukazywały się razem z codziennymi wydaniami gazety (z wyjątkiem piątkowych wydań magazynowych) aż do 7 lipca. Wśród parków krajobrazowych będą m.in. Szlak Orlich Gniazd, Bolimowski (z Arkadią i Nieborowem), Chęcińsko-Kielecki, Spalski i Załęczański.
Wierszyki, życzenia na Dzień Dziecka
Na grzyby, na ryby
Mapy są wykonane w skali 1:50 000, co oznacza, że 1 cm na mapie będzie odpowiadał 500 metrom w terenie. Znajdą się na nich wszelkie szlaki turystyczne – i PTTK, i konne, i rowerowe, i wodne. Zaznaczone będą nie tylko obiekty atrakcyjne turystycznie, tj. pałace, dwory, muzea, kapliczki, skanseny, osobliwości natury, ale i miejsca „praktyczne” np. stacje benzynowe, poczty, sklepy spożywcze, restauracje, hotele i kempingi oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. Dla grzybiarzy cenną pomocą będą umieszczone na mapach numery działek w lasach państwowych, odpowiadające tym na leśnych szlakach, dzięki czemu łatwiej będzie się można zorientować w terenie. Tylko jednego nie będzie na mapach – zaznaczonych miejsc, gdzie są grzyby...
Ciasto z truskawkami - przepisy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany