Widzew - Chrobry 1:1. Nie potrafią już wygrywać

hof
W przedostatnim spotkaniu pierwszoligowego sezonu, a ostatnim meczu rozgrywanym w Byczynie, Widzew zremisował 1:1 z beniaminkiem Chrobrym Głogów. Łodzianie, którzy już wcześniej spadli do drugiej ligi, rozegrali kolejny słaby mecz i znów nie zdołali wygrać. Widać, że zespół nie ma już motywacji i wychodzi na boisko tylko po to, że tak wypada. Łodzianie kończyli mecz w dziewiątkę. Czerwone kartki ujrzeli Kwiek i Mroziński.

Łodzianie od początku spotkania popełniali proste błędy w defensywie. W 23 minucie goście skorzystali ze sposobności. Damian Piotrowski popisał się mocnym, ale celnym strzałem (piłka poleciała w okienko) i tym razem Krakowiak nie zdołał zapobiec nieszczęściu. W 35 mogło być 1:1. Niestety, futbolówka po strzale Davida Kwieka z 16 metrów trafiła w poprzeczkę. Od 55 minuty łodzianie grali w osłabieniu. Za brutalny faul na bramkarzu gości drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał David Kwiek. Grając w dziesiątkę widzewiacy zdołali doprowadzić do wyrównania. Ładną solową akcją popisał się Veljko Batrović.

W porównaniu z ostatnim meczem w drużynie Widzewa zaszła jedna zmiana. W pierwszej jedenastce zagrał Szymon Zgarda, który zmienił dotychczasowego kapitana Krystiana Nowaka. W tym meczu opaskę dostał Piotr Mroziński. Widzewiak nie dotrwał jednak do ostatniego gwizdka sędziego. W 90 minucie za brutalny faul na Michalcu wyrzucony z boiska.

Widzew - Chrobry Głogów 1:1 (0:1)
0:1 - Piotrowski (23), 1:1 - Batrović (73)
Widzew: Krakowiak – Kimura, Kasperkiewicz (90+3, Brodziński), Mroziński, Wrzesiński – Zgarda (64. Janiec), Nishi, Rozwandowicz– Rybicki, Batrovic, Kwiek