ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Uważaj na telekomunikację

Alina Gierak

2012-02-01 10:03

192 Komentarze
Dodaj komentarz

Uważaj na telekomunikację

Alina Gierak

2012-02-01 10:03

Gdy pani Maria, 79-letnia emerytka z Jeleniej Góry, odebrała telefon z propozycją mniejszego abonamentu, zgodziła się od razu. Pani składająca ofertę była bardzo uprzejma. Potem nie było już tak miło.
Uważaj na telekomunikację

Przy ul. Gitarowej 15 we Wrocławiu zamiast firmy od telefonów jest prywatne mieszkanie. Skąd dzwonią do klientów? (© Tomasz Hołod)

- Telekomunikacja Dzień Dobry SA - przedstawiła się na powitanie. - Dzień dobry - odpowiedziała pani Maria i z zadowoleniem podpisała umowę, którą przyniósł jej później kurier. Była pewna, że to Telekomunikacja Polska SA, w której ma telefon od kilkudziesięciu lat, postanowiła zadbać o stałą klientkę.

Radość prysła, gdy w następnym miesiącu dostała dwie faktury: z Telekomunikacji Polskiej SA oraz z Telekomunikacji Dzień Dobry SA.
Okazało się, że podpisanie umowy oznaczało, iż rezygnuje z usług dużej firmy telekomunikacyjnej.

- Wcale tego nie chciałam - denerwuje się pani Maria. Gdy poszła po pomoc do miejskiego rzecznika praw konsumentów w Jeleniej Górze, spotkała kilku ludzi podobnie jak ona wprowadzonych w błąd.
- To już plaga - ocenia rosnącą liczbę zgłoszeń Jadwiga Reder-Sadowska, rzeczniczka praw konsumentów w Jeleniej Górze. Od początku roku zgłosiło się do niej 50 mieszkańców, którzy przez niedopatrzenie zawarli umowy z małymi firmami telekomunikacyjnymi. W efekcie odstąpienie od dotychczasowej umowy kosztowało ich od 300 do nawet 600 zł.

- Nazywają się różnie: e-tel-ko, novum, minitelkom - wylicza rzeczniczka. Jej zdaniem najbardziej wyrafinowana jest Telekomunikacja Dzień Dobry SA. - Na wyraźne i wielokrotne upewnianie się konsumenta, czy dzwoni operator TP SA, pada zapewnienie: tak, Telekomunikacja SA, dzień dobry - relacjonuje Reder-Sadowska.

Trudno sprawdzić, czy Telekomunikacja Dzień Dobry SA wie, że wprowadza ludzi w błąd. Na podane w internecie telefony nie można się dodzwonić. Numer 71-773-98-10 był wczoraj zajęty przez cały dzień. Infolinia 801-006-026 nie działała, zaś pod numerem 71-790-27-87 nikt nie podnosił słuchawki.
Próżno szukać firmy przy ul. Gitarowej 15 we Wrocławiu, gdzie według wpisu do KRS ma być jej siedziba. Odnajdujemy Telekomunikację Dzień Dobry SA przy ul. Prostej 36 we Wrocławiu. Dowiadujemy się od pani Agnieszki, że każdy klient ma nazwę firmy na umowie i nikt nikogo nie wprowadza w błąd. Rozwiązanie umowy kosztuje według niej 290 zł.

Jacek Kamiński, prezes firmy, komentując jej działalność dla "Dziennika Łódzkiego", podkreślał, że konsultanci wyraźnie mówią, iż chodzi o Telekomunikację Dzień Dobry Spółka Akcyjna. - Z relacji ludzi wynika coś zupełnie innego - mówi Jadwiga Reder-Sadowska. Konsultanci przedstawiają się w sposób sugerujący, że "dzień dobry" oznacza powitanie, a nie nazwę firmy. Ponieważ dzwonią zazwyczaj do ludzi starszych, nie mają problemów z namówieniem ich do skorzystania z atrakcyjnych ofert.

Problem dostrzegła Telekomunikacja Polska SA, która przygotowała poradnik, jak nie dać się nabrać.
- Firmy podszywają się pod nas, powołują się na współpracę z TP SA lub przekonują, że nazwa operatora nie ma znaczenia - wylicza Maria Piskier z TP SA.
W ubiegłym roku dało się nabrać 75 Dolnoślązaków. W tym roku ta liczba wciąż rośnie.
Reklama

Komentarze

(192)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Witam

+35 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jaskierka (gość)  •

Ja też zostałam oszukana TPS SA przesłała rezygnacje w moim imieniu do Telekomunikacji Oranż podpisana drukowanymi literami nie mój podpisi i TPS zawarła ze mna umowe , którą nie podpisywałam i nie otrzywałam nawet nie wiedziałam ,że zmieniłam operatora.,od 1.02.2013 jutro ide po umowe i bedzie prowadzony prawdopodobniej pozem zbiorowy przez Telekomunikacje Oranż

skomentuj

zgłoszenie na policję

+12 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zawiadomienie (gość)  •

Jeżeli podrobiono podpis to popełniono przestępstwo. Jeżeli pani chce proszę o kontakt 074 85 82 301

odpowiedzi (0)

skomentuj

Pozew zbiorowy

+27 / -22

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Z (gość)  •

Czy możesz powiedzieć coś więcej o tym pozwie zbiorowym? Pozew ma być prowadzony przez Telekomunikację ??

odpowiedzi (0)

skomentuj

czy ktoś dostał fakturę od tej firmy?

+27 / -21

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Zaurussa (gość)  •

Moja Mama zgodziła się na podpisanie umowy z przekonaniem, że jest to Telekomunikacja Polska. De facto umowę podpisał Ojciec, który nie jest właścicielem telefonu, a którego zmanipulował kurier. Umowę podpisał we wrześniu, dopiero w grudniu zorientowali się że coś jest nie tak, bo przestali otrzymywać faktury z TP. Oczywiście z firmą podszywającą się pod TP nie można się skontkatować w żaden sposób. Zadzwoniłam do Telekomunikacji Polskiej i okazało się, że umowę wypowiedziało TPS SA na podstawie upoważnienia. Do dziś nie przyszła żadna faktura z tej firmy. Dwa razy dzwonił "Pan" uprzejmie informując że zablokuje linię i naturalnie informując, że faktury były wysłane itd. Zastanawiam się na ile to działanie jest celowe - mogą to robić po to by nabić odsetki. Po takim czasie na rezygnację nie ma szans. W poniedziałek wybiorę się do nich z pismem. Jeżeli ktoś jest w podobnej sytuacji, proszę o komentarz.

skomentuj

Re.Faktura z firmy

+16 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gość (gość)  •

Jeżeli na umowie jest inny podpis niż właściciela umowa jest nie ważna.Zgłoś to do firmy PTS.SA.Będą Cię straszyć podrobieniem podpisu przez Twojego Ojca i konsekwencjami z tym związanymi.Ale się nie bój,żeby ukarać Twojego Ojca musiała byś zgłosić wniosek od siebie do Prokuratury a Ty przecież tego nie zrobisz.

odpowiedzi (0)

skomentuj

PTS banda złodzieji i naciągaczy!

+26 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ANKA (gość)  •

NIE PŁACIĆ OSZUSTOM I TYLE JA W IMIENIU MOJEGO WUJKA UDAŁAM SIĘ NA POLICJE PODPISY NA UMOWACH SFAŁSZOWANE!WYPOWIEDZENIE DO TP.SA NAPISALI SAMI I SAMI PODPISALI!NAPISAŁAM DO NICH PISMO W IMIENIU WUJKA ZE UWAŻAM PSEUDO UMOWĘ ZA NIEWAŻNĄ Z RACJI TEGO IŻ NA ŻADNEJ UMOWIE NIE WIDNIEJE JEGO PODPIS ORAZ TO ZE NIKOGO NIE UMOCNIŁ DO PODPISANIA TAKOWEJ UMOWY!POPROSIŁAM RÓWNIEŻ W LIŚCIE ABY WYSŁANO DO MNIE KOPIE UMOWY RZEKOMO Z WUJKA PODPISEM!PO TO BY MIEĆ NA POLICJI PODSTAWĘ DO ŚCIGANIA TEJ BANDY ZŁODZIEI.ZA FAŁSZOWANIE PODPISÓW!

odpowiedzi (0)

skomentuj

dodzwoniłęm się na infolinię

+27 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wudar (gość)  •

Witam, dzisiaj miałem telefon od, jak Pan ładnie nazwał firmę: "Polska Telefonia Stacjonarna S.A."!haha, i zaoferował mi 5godzin rozmów na telefony stacjonarne wymiennie na 60minut na na komórkowe. Oczywiście z reguły jestem dociekliwy i pytam gościa z jakiej firmy dzwoni bo mi coś przerywa, gość powtarza tym razem w skrócie PTSA, znowu kazałem mu powtórzyć bo własnym uszom nie wierzyłem i facet się rozłączył;]od razu do neta i patrzę co jest grane. Dzwonie na infolinie, babka odebrała i mówię jej ktoś do mnie od nich dzwonił, ona że zaraz sprawdzi i po chwili mówi że nie mają mojego numeru w bazie i to raczej nie możliwe żeby ktoś do mnie od nich dzwonił. Powiedziałem jej dosadnie że jak przypadkiem znajdą mój numer w bazie żeby czasem do mnie nie dzwonili bo sobie tego życzę, laska miło że przyjęła do wiadomości i tyle. Jestem totalnie w szoku!teraz trzeba na wszystko uważać. pozdrawiam

odpowiedzi (0)

skomentuj

Tele Polska

+39 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

stefanzaganski (gość)  •

Piszę w imieniu mojej przyjaciółki która jest załamana. W 2011 r. niby podpisała umowę z TelePolska, której nigdy na oczy nie widziała. JAk zaczęli ją " nachodzić" pismami o zapłatę, zgłosiła oszustwo na Policję . Wówczas otrzymała z Policji kserokopię umowy. Grafolog stwierdził, że jej podpis na umowie ma wiele cech wspólnych z jej podpisem. Sprawę 31.12.2012 r. umorzono, a 16 stycznia 2013 r. Prokuratura przedstawiła jej zarzuty jako podejrzanej o składanie fałszywych zeznań. Na kserokopii umowy jaką otrzymała na usilną prośbę z Policji widnieje nazwisko Jacek Kamiński. Nie wykluczam iż chodzi o tego samego Kamińskiego Mam tez pytanie, czy w sprawach w których wystepuje Kamiński było prowadzone jakies postępowanie przez policje / prokuraturę?. Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam

odpowiedzi (0)

skomentuj

Oszust

+40 / -37

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

M. Z (gość)  •

W państwie prawa tacy oszuści jak założyciele PTS powinni mieć zakaz zakładania firm.

skomentuj

CZY POLSKA JEST PAŃSTWEM PRAWA

+8 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zybi (gość)  •

Polska to kraj dla cwaniaków i złodzieji

odpowiedzi (0)

skomentuj

witam

+48 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

oszukana (gość)  •

ja rowniez zostałam oszukana przez PTS S.A. Wrocław.Byłam pewna ,ze rozmawiam z przedstawicielem TP obiecywano tanszy abonament /w TP miałam pakiet socjalny za 32 zl/ Tymczasem tanszy abonament miałam przez 3 m-ce w wys.25 zł a po trzech miesiącach płacę abonament po 50 zł m-cznie. plus rozmowy.Zwróciłam sie UKE z prosbą o pomoc w zerwaniu umowy bez konsekwencji finansowych i UKE wystąpiła do PTS we Wrocławiu z mediacją w mojej sprawie lecz operator nie wykazał zainteresowania mediacją oraz nie udostepnił dla UKE bilingu z przeprowadzonej rozmowy przez Konsultanta ze mną tłumacząc sie tym,ze bilingi przechowywane są tylko 10 dni.Czy ktos z Was jest zorientowany w jakiej wysokosci kara wynosi za rozwiązanie umowy z operatorem PTS bo chyba zdecyduje sie rozwiazac z nimi umowy i pozostac bez tel stacjonarnego.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Sfałszowana umowa z PTS

+35 / -22

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

agos (gość)  •

Od nowego roku znajduje sie w PTS na podstawie sfałszowanej umowy (podrobione podpisy). Sprawe sfałszowania zgłosiłem w PTS , ale Firma nie wykazała żadnego zainteresowania w kierunku wyjasnienia sprawy j.w. Odniosłem nawet wrażenie , ze sfałszowanie umowy nie jest pojedynczym przypadkiem któregoś z pracowników PTS lecz powszechnie stosowaną metodą , tej o charakterze przestępczym Firmy. Z wielu komentarzy wynika , że Firma działa od dłuższego czasu bezkarnie pomimo oszukanczej działalności i podobno jest "nie do ruszenia". Nie ma mocnych na nią . A może sie jednak znajdzie mocny ?

skomentuj

zgłoszenie na policję

+19 / -17

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pomoc (gość)  •

Witam. Jeżeli pani podpis na umowie został podrobiony prosze zgłosić sprawę na policję. Jeżeli pani chce proszę o kontakt pod numerem 074 85 82 301.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Sfaszowanie umowy

+12 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

agos - emeryt (gość)  •

Witam. Sfałszowanie umowy zgłosiłem w Komendzie Policji i w TPSA - dział zajmujący sie oszustwami.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Sfałszowana umowa

+28 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

agos (gość)  •

Też licze na pozew zbiorowy TPSA . Mój komentarz dot. sfałszowania umowy wysłany przed godziną niestety nie ukazał się.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Sfałszowana umowa.

+33 / -22

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

agos (gość)  •

Oooooo , przepraszam . Juz sie ukazał z małym opóźnieniem.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Oszukana przez PTS S.A

+58 / -28

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zagi15 (gość)  •

Moją ciocię samotną kobietę (87 lat) też oszukali. Po 3 miesiącach udało się odkręcić sprawę. Jest już w TP S.A . Z Federacji Konsumentów otrzymałem stwierdzenie ,że z
umowy która jest mało czytelna nie wynika , że klientka została poinformowana o możliwości odstąpienia od takiej umowy w terminie dni 10 od jej zawarcia . W takiej sytuacji termin ten przedłuża się do 3 miesięcy. I przysłano mi 2 egzemplarze oświadczenia które po wypełnianiu przesłałem do PTS S.A 22.12.2012 o rezygnacji.
Do dnia dzisiejszego nie mam odpowiedzi , natomiast przysłano w międzyczasie notę do zapłaty na sumę 490 złotych i konsekwentnie telefonicznie nękają i straszą starszą kobietę ( co nie wpływa dobrze na jej stan zdrowia, ciśnienie krwi , rozrusznik serca, dodatkowe stresy ) w celu wyegzekwowania pieniędzy bo tylko o to w tym całym procederze od samego początku się rozchodzi. Uzyskać podstępem podpis i wyegzekwować pieniądze. I to wszystko niby zgodnie z prawem, bo o tym , że oszukali ani słowa. W tym samym dniu przystąpiłem do pozwu zbiorowego a dzisiaj rozważam możliwość powiadomienia prokuratury o zastraszaniu i nękaniu …
O moralności tej firmy nie będę pisał bo każdy kto się z nią zderzył to wie …..
A tych co nie mieli okazji ostrzegam – jak najdalej od tej firmy.

Kto ma ochotę dopisać się do pozwu zbiorowego podaję link…..

http://www.wspolnypozew.com/grupy/members/pozwy/pts

http://forum.gazeta.pl/forum/w,72,139523038,,PTS_SA_Wroclaw_pozew_zbiorowy_o_oszustwo_.html?v=2

odpowiedzi (0)

skomentuj
« 1 ... 6 8 10 11 »
Reklama
Reklama