ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Jak ćwiczyć po pięćdziesiątce?

(lb)

2015-08-16 21:50

2015-08-16 21:50

Dodaj komentarz

Jak ćwiczyć po pięćdziesiątce?

(lb)

2015-08-16 21:50

Wśród sposobów na spędzanie wolnego czasu osoby po 60. roku życia niemalże na równi najczęściej wymieniają aktywność ruchową i oglądanie telewizji (odpowiednio 37 proc. i 36 proc.) – wynika z badania opinii na zlecenie TENA Pants.
1/2

(© Tomasz Bolt/Polska Press)

Ruch zastąpi każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu – to powiedzenie specjalistów od profilaktyki powinni wziąć sobie do serca nie tylko seniorzy. Osoby dojrzałe z reguły cierpią już na choroby przewlekłe i dlatego tak ważne jest, aby wybrały optymalny dla siebie rodzaj wysiłku.

– Regularna aktywność fizyczna po 50. roku życia jest jednym z najważniejszych i najbardziej efektywnych sposobów zapobiegania i leczenia problemów zdrowotnych.
Odgrywa olbrzymią rolę w prewencji chorób sercowo-naczyniowych, nietolerancji glukozy, osteoporozy, otyłości czy zaburzeń gospodarki lipidowej – zachęca Katarzyna Popławska, trener fitness, ekspert TENA Pants.
Ważne jest, aby niewielki, ale regularny wysiłek fizyczny był wpisany w cotygodniowy harmonogram dbania o siebie każdego seniora.Oto kilka podpowiedzi, które mogą ułatwić systematyczne ćwiczenie:

* Nic na siłę. Jeśli do tej pory ulubionym zajęciem osoby starszej było oglądanie telewizji lub czytanie książek, to trudno będzie od razu zmienić jej dotychczasowe przyzwyczajenia. Na początku zaprośmy ją do wspólnych spacerów.
* Dla zdrowia i przyjemności. Aktywność ruchowa oprócz pozytywnego wpływu na zdrowie powinna także dawać satysfakcję. Dlatego właściwie dobrany rodzaj treningu nie tylko uwzględnia stan zdrowia i możliwości seniora, ale także jego zainteresowania.
* W grupie raźniej. Aktywność fizyczna nie tylko poprawi kondycję fizyczną seniora, ale także może być świetnym sposobem na to, aby otworzył się na nowe kontakty.
* Nadążyć za młodszym pokoleniem. Pełni energii dziadkowie to najlepszy przykład dla wnucząt. Wspólnie spędzone aktywne chwile to nie tylko okazja do nawiązania silnych więzi, ale także najlepszych sposób do zaszczepienia w najmłodszych zdrowych nawyków.


krótkie życzenia na urodziny

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się