Omega - Widzew 0:0. Pierwszy raz nie wygrali

(ei24, bart)
Czwartoligowi ligowi piłkarze Widzewa zremisowali w Kleszczowie z Omegą w meczu czwartej kolejki rundy jesiennej.

Po raz pierwszy w tym sezonie zespół prowadzony przez trenera Witolda Obarka nie zainkasował więc kompletu punktów (przypomnijmy, że wcześniej pokonał kolejno: Zawiszę w Pajęcznie 1:0, Włókniarza w Zelowie 2:0 oraz Zawiszę w Rzgowie 2:1).

Z jednej strony może to nieco martwić, wszak celem jest awans do trzeciej ligi (a to uda się jedynie pierwszej drużynie w tabeli). Jednak, naszym zdaniem, nie ma sensu popadania w skrajny pesymizm. Widzew walczył bowiem na boisku naprawdę silnego teamu (jak na realia panujące w tej klasie rozgrywkowej). A łodzianie i kleszczowianie pozostali w gronie zaledwie trzech drużyn, które nie doznały jeszcze porażki (obok lidera, rezerw GKS Bełchatów).

Co jeszcze może cieszyć po bezbramkowym remisie? Na pewno fakt, że widzewiacy zagrali ,,na zero’’ z tyłu. Kiedyś, w czasach Wielkiego Widzewa, ciężko było pokonać jego bramkarza. Martwi natomiast brak skuteczności zespołu.

W Kleszczowie Omega potwierdziła, że nie bez podstaw jest tak wysoko. To gospodarze mieli optyczną przewagę i mogli wyjść na prowadzenie. Na szczęście w 25 min strzał Krzysztofa Kowalskiego z wolnego był minimalnie niecelny, natomiast kilkadziesiąt sekund później ten sam zawodnik trafił w słupek (po błędzie Daniela Maczurka). Z kolei tuż przed końcem pierwszej połowy meczu Adrian Budka (zagrał na własną prośbę, nie był w pełni sprawny) przegrał pojedynek z Pawłem Wiśniewskim (po podaniu jednego z dwóch widzewiaków, którzy występowali kiedyś w Omedze, czyli Michała Czaplarskiego).

Po zmianie stron łodzianie prezentowali się lepiej. Tuż po wznowieniu gry golkiper kleszczowian obronił strzał Mariusza Rachubińskiego (podobnie uczynił w 62 min).

Chłopaki Obarka robili, co mogli, ale mogli niewiele. Mawiają, że jeśli nie da się wygrać, to trzeba przynajmniej zremisować. I to się Widzewowi udało.

Omega Kleszczów-Widzew Łódź 0:0
Sędziował Cezary Białek (Skierniewice).
Żółte kartki: Maczurek, Bartos, Milczarek (wszyscy Widzew).
Widzów: 950.
Omega: Wiśniewski – Słomian, Jacak, Radziejewski, Lipertowicz – Paweł Kowalski, Ociepa, Szewczyk, Tomesz (68, Baryła) – Krzysztof Kowalski, Janeczek (69, Barański).
Widzew: Sokołowicz – Milczarek, Maczurek, Dudała, Fornalczyk (64, Pietras) – Budka, Okachi, Rachubiński (81, Gilarski), Świątkiewicz (46, Bartos) – Czaplarski, Majerz (37, Kralkowski).

Omega-Widzew. Ilu zmian dokona trener Witold Obarek?

[Żeby odświeżyć stronę naciśnij F5]

godz. 15 Początek meczu. Widzew od razu rzuca się do ataku.

godz. 15.03 Okachi próbuje wyprowadzić atak. Bez powodzenia. Rzut wolny dla Omegi.

godz. 15.04 Piotr Janeczek próbuje strzału na bramkę, lecz źle trafia w piłkę.

godz. 15.07 Faul zawodnika Widzewa. Radziejewski wybija z rzutu wolnego.

godz. 15.09 Rachubiński próbował strzelać, ale piłka nie poleciała w stronę bramki. Omega wznawia grę od bramki.

godz. 15.10 Rzut wolny dla Omegi na przedpole Widzewa. Łodzianie wybijają piłkę na aut. Zawodnik z Kleszczowa, Dariusz Słomian, schodzi z boiska krwawiącym nosem. Ucierpiał podczas starcia na środku boiska.

godz. 15.12 Po utracie piłki przez Widzewiaków, Wiśniewski wybija piłkę spod bramki. Słomian wraca na boisku z opatrunkiem pod nosem.

godz. 15.15 Rzut z autu dla Widzewa przed polem karnym Omegi. Główkował Daniel Maczurek ale piłka odbiła się od barku któregoś z przeciwników. Rzut rożny. Atak na bramkę zatrzymali zawodnicy Omegi.

godz. 15.19 Widzewiacy wywalczyli rzut wolny niedaleko bramki Omegi. Po kilku podaniach piłkarze Kleszczowa wybijają piłkę na rzut rożny. Akcję przerywa wybicie piłki na aut. Wrzucają widzewiacy.

godz. 15.21 Jeden z widzewiaków fauluje zawodnika Omegi. Rzut wolny. Akcja pod bramką Widzewa zostaje jednak zatrzymana.

godz. 15.21 Niebezpieczna akcja gospodarzy. Widzewiacy zatrzymują atak.

godz. 15.23 Rzut wolny dla Omegi. Kowalski w dobrej sytuacji, niewiele brakowało do zdobycia gol.

godz. 15.25 Ociepa pouczony przez sędziego za faul na Okachim. Wynik nadal bezbramkowy.

godz. 15.26 Maczurek fauluje zawodnika Omegi. Rzut wolny na wprost bramki Widzewa. Piłkę mocno uderza Kowalski, ale piłka przechodzi obok bramki. Widzew wznawia grę.

godz. 15.28 Okachi fauluje w środku pola. Rzut wolny dla Omegi. Piłka wybita przez widzewiaków na aut.

godz. 15.29 Kowalski w polu karnym Widzewa. Strzela i... trafia w słupek, który ratuje Widzew od utraty bramki.

godz. 15.31 Błąd Mielczarka i Omega rusza do ataku. Widzew broni się jednak. Piłka na aut. Sokołowicz wznawia mecz od bramki.

godz. 15.33 Budka wrzuca piłkę z autu. Piłka znów wypada poza boisko, tym razem aut dla Omegi.

godz. 15.33 Od autu dla Widzewa łodzianie przesuwają się pod bramkę Omegi. Rzut rożny! Mateusz Milczarek przerywa nieskładną akcję widzewiaków.

godz. 15.37 Daniel Maczurek fauluje w ataku jednego z gospodarzy. Rzut wolny dla Omegi. W zespole Widzewa szykuje się zmiana.

godz. 15.38 Adrian Kralkowski za Aleksandra Majerza. Widzew na połowie Omegi. Atak traci impet. Piłkę przejmuje Okachi, ale podanie marnuje Kralkowski.

godz. 15.42 Strata piłki przez Widzew. Jeden z graczy zagrał ręką. Po wybiciu spod bramki Omegi piłkę przejmują łodzianie, ale akcja na połowie gospodarzy kończy się strzałem na bramkę. Niestety, Budka strzela wprost w bramkarza.

godz. 15.43 Rzut rożny po kontrze Widzewa. Budka płasko po ziemi. Uderza Rachubiński ale nie trafia w światło bramki. Wokół boiska coraz więcej kibiców Widzewa.

godz. 15.47 Aut dla Widzewa na środku boiska. Faul Adriana Kralkowskiego. Sędzia odgwizduje koniec pierwszej połowy meczy. Wynik 0:0.

Za chwilę II połowa meczu - potrzeba zmian, by Widzew zaczął wreszcie GRAĆ skutecznie!

Zaczęli, kibice tradycyjnie odśpiewali piosenkę "Grać na całego i walczyć do upadłego..."

49' Nic się nie dzieje ciekawego, piłkarze walczą w środku boiska. Bartos ładnie ogrywa zawodników przeciwnika, ale na nic się to zdało, bo kluczowe podanie było niecelne.
Ostra gra w środku - sędzi interweniuje, leży piłkarz gospodarzy.
50' Akcja Widzewa, szarżuje Adrian Budka, ale obrońcy są na posterunku. Aut dla Widzewa
52' Cały czas 0:0. Widzew prowadzi grę, ale obrona w Kleszczowie nie popełnia większych błędów.
54' Świetna centra Bartosa, ale niestety strzał głową nie zaskoczył bramkarza Omegi.
56' Atak Omegi, dobra akcja środkowego pomocnika, ale obrońcy Widzewa czujni.
58' Czaplarski przy linii środkowej - dobra akcja Widzewa, ale nieporozumienie i znów Omega wychodzi obronną ręką.
Centra na pole karne Widzewa, ale nic groźnego z tego nie wyszło.
59' Kontratak Widzewa i rzut rożny. Fatalnie wykonana centra.
60' Widzew z przodu nie stwarza zagrożenia, nie ma armat, które ostrzeliwałyby raz po raz bramkę gospodarzy. Nie da się ukryć, że brakuje rasowego napastnika, który potrafiłby znaleźć się w polu karnym i celnie strzelić do siatki.
61' Dudała do Budki, budka ogrywa 2 zawodników i oddaje piłkę do Dudały. Dudała faulowany.
Pietras wejdzie za Fornalczyka na prawą stronę obrony Widzewa
Doskonała sytuacja Widzewa, zamieszanie w polu karnym i niewiele brakowało, by padła bramka. Bramkarz cudem wybił piłkę zmierzającą do siatki.
Zmiana w Widzewie Mielczarek na lewo, Pietras na prawo - Łukasz Fornalczyk lekko kontuzjowany schodzi z boiska.
62' Było niebezpiecznie pod bramką Widzewa po kiksie Mielczarka, ale na szczęście dla Widzewiaków Omega nie wykorzystała sytuacji.
63' Walka w środku boiska.
66' Ostre wejście Widzewiaka. Faul. Sędzia nie sięga jednak po kartonik.
70' Centra Budki, strzał z półobrotu Rachubińskiego, ale nic z tego nie wynika...
75' Niedolne zagranie Dudały. Piłka wychodzi na aut. Widzew nie potrafi przeprowadzić składnej akcji.
77' Dudała lekko do Budki. Budka ogrywa 2 zawodników, szkoda, że nikt nie potrafi tego wykorzystać i wyjść na pozycję.
78' Kralkowski dośrodkowanie na pole karne, ale obrońcy Omegi wybijają piłkę. Akcje przenoszą się z jednej strony boiska na drugą...
79' Budka dośrodkowuje w pole karne, ale słabo wykonany rzut rożny. Teraz piłka wychodzi na róg. Znów Budka dośrodkowuje i znów nic z tego nie wynika.
81' Będzie zmiana w Widzewie. Schodzi Rachubiński a w jego miejsce Damian Gilarski.
Żółta kartka dla zawodnika z Kleszczowa. Tempo meczu zdecydowanie siadło. Widzew nie ma pomysłu na skuteczny atak.
Kibice "Gramy do końca RTS gramy do końca"
85' Widzew próbuje, próbuje Budka, ale ataki nie są przemyślane, nie ma kto szarpnąć do przodu.
87' Barański z rzutu wolnego, Widzewiacy cofnięci, wybicie piłki do przodu na środek pola i dobra główka środkowego pomocnika.
89' Widzew przesuwa cały zespół do tyłu. Jeszcze atakuje Omega, ale Widzewiacy opanowują sytuację. Czaplarski wyprowadza piłkę, ale zawodnik gospodarzy wybija ją na aut.
90' Za moment sędzia zakończy spotkanie. Atakowała jeszcze Omega, było groźnie, ale zawodnicy Omegi byli na pozycji spalonej.
91' Jeszcze atak Widzewa, ale strzał Kralkowskiego w środek bramki i sędzia kończy spotkanie.
WIDZEW OMEGA 0:0.