Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mixer regionalny Łódzkie 2015 [zdjęcia]

ei24
W Łodzi odbywa się Mixer Regionalny Łódzkie 2015 na ulicy Piotrkowskiej na odcinku od Placu Wolności do Pasażu Schillera oraz w Parku Staromiejskim. To 12 edycja imprezy. Wstęp na Mixer jest wolny!

Na reprezentacyjnym deptaku miasta ustawionych zostanie 100 stoisk wystawienniczych, w których zaprezentują się gminy, miasta i powiaty z całego województwa łódzkiego.

Dodatkowo na Mixerze zaprezentują się instytucje kultury Samorządu Województwa Łódzkiego: Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne, Teatr Wielki, Teatr im. Jaracza, Łódzki Dom Kultury, szkoły podlegające Samorządowi Województwa Łódzkiego, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, instytucje działające na obszarze województwa łódzkiego z zakresu kultury, nauki, gospodarki, turystyki czy ochrony przyrody m.in. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego, Centrum Obsługi Przedsiębiorcy, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Przewozy Regionalne Sp. z o.o. Łącznie zaprezentuje się ponad 90 różnorodnych wystawców.

Na odwiedzających będą czekały degustacje potraw regionalnych, konkursy, animacje.

Równolegle z imprezą wystawienniczą na ulicy Piotrkowskiej w Parku Staromiejskim odbędą się wydarzenia towarzyszące Mixera Regionalnego. Szczególnie zapraszamy na nie dzieci i młodzież, ale i dorośli znajdą coś dla siebie.

Program wydarzeń towarzyszących Mixera Regionalnego Łódzkie 2015

Miejsce – Park Staromiejski

I. Wydarzenia i atrakcje dla wszystkich zdefiniowanych grup docelowych

1. Miniatura imprezy – Open Hair Festiwal

Stanowisko stylizacji fryzur, kolorowania włosów za pomocą zmywalnych sprayów, modelowanie, malowanie twarzy, itp.

2. Miniatura imprezy – Święto Ziemniaka ze Świnic Warckich

Warsztaty kulinarne z wykorzystaniem ziemniaków, których efektem będą różnego rodzaju potrawy oparte o podstawowy składnik – ziemniaki.

3. Miniatura imprezy – Święto Truskawki w Buczku

Pokaz kulinarny z użyciem podstawowego produktu, którym będą truskawki i ich przetwory. Pokazy tradycyjnych oraz nowatorskich przepisów.

4. Miniatura imprezy – Święto Róży w Kutnie

Warsztaty florystyczne z użyciem róży jako motywu przewodniego.

5. Miniatura imprezy – pokazy rycerskie z Łęczycy

Pokazy walk rycerskich oraz średniowiecznego stylu życia.

6. Folk Food Design

Konkurs potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Wszyscy ci, którzy odwiedzą stoiska KGW również będą mogli spróbować tych regionalnych wyrobów.

7. Rośliny + tkaniny – warsztaty

Warsztaty dla ekofilów i zainteresowanych wykorzystaniem zasobów natury. Drukowanie tkanin przy użyciu naturalnych barwników roślinnych. Podczas warsztatu barwimy batyst – delikatną bawełnę techniką shibori, używając do tego ekstraktów z roślin barwierskich (indygo, marzanna, drzewo niebieskie logwood, annato, katechu, orzech włoski, kurkuma itp.). Poznajemy tajniki stosowania różnych zapraw, które powodują inne reakcje z barwnikami - czego wynikiem jest wiele efektów kolorystycznych.

8. Warsztaty tworzenia biżuterii z recyclingu (upcycling)

Upcycling to forma przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. Proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej. Podczas warsztatów uczestnicy będą wykonywać biżuterię z surowców wtórnych według własnych, niepowtarzalnych wzorów. Uczestnicy impresyjnie, po wcześniejszym wprowadzeniu/szkoleniu. Instruktor pomaga i dogląda, warsztat ma charakter wspólnego działania.

II. Wydarzenia i atrakcje dla grup: mieszkańcy województwa, dzieci i młodzież, turyści indywidualni krajowi

1. Zabawy twórcze

Uczestnicy zabawy budują z klocków i plastikowych patyczków zwanych bampami przeróżne budowle. Na dużym ekranie mogą malować rękami przy użyciu farb. Mogą spróbować swoich sił w papieroplastyce np.: samodzielnie wykonać z papieru maskę, czapkę, tulipana, czy też tworząc dzieła przy pomocy marmurkowych farb lub kreatywnego ołówka.

2. Stoisko cyrkowe

Wszyscy chętni pod opieką animatora mogą na chwilę zamienić się w aktora cyrkowego i spróbować nauczyć się żonglerki talerzami, piłkami, chusteczkami, obręczami, maczugami, a nawet podrzucania diabolo.

3. Stoisko taneczne

To tańce integracyjne, których wszyscy mogą się szybko nauczyć, czerpiąc radość z rytmicznego ruchu przy melodiach z różnych stron świata.

4. Malowanie twarzy i ciała

Jest to wykonywane na ciele osób chętnych (twarzy, ramieniu, dłoni) rysunków przy użyciu specjalnie do tego przeznaczonych farb aktorskich z atestem.

5. Stoisko zabaw zręcznościowych

Jest to szereg działań rozwijających sprawność, zręczność i koordynację uczestników zabaw. Proponujemy tu naukę chodzenia na szczudłach, skakanie na dużych piłkach zwanych skoczkami lub kangurkami, zabawy kolorowymi piłeczkami z wykorzystaniem plastikowego rurociągu, wyścigi ślimaków, utrzymanie równowagi na równoważni, ponadto przejście „bez skuchy" przez labirynt, pokonanie toru przeszkód, chodzenie na plastikowych wiaderkach itp.

6. Kolorowe spadochrony

To szereg zabaw z kolorową chustą, którą można falować, podrzucać przedmioty, chodzić po niej lub pod nią oraz z tunelem o długości 4 metrów. Uczestnicy zabaw uczą się współpracy ze sobą, chętnie koncentrują swoją uwagę na działaniach proponowanych przez animatora.

7. Gry i zabawy, w tym logiczne

Wspólne gry oraz zabawy muzyczno-ruchowe i logiczne z animatorem – np. gra planszowa, mega dart, przeciąganie liny, skakanki małe i duże, mega bierki, mega warcaby.

III. Wydarzenia i atrakcje dla grup: dzieci i młodzież, studenci

1. Festiwal Gier Planszowych

Festiwal Gier Planszowych to miejsce, gdzie prezentowane będą najbardziej popularne gry o wielu tematykach i fabułach. Miłośnicy tego rodzaju rozrywki będą mieli okazję do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów. Będzie to również szansa na zachęcenie sceptyków i pokazania im, na czym polega fenomen gier planszowych. Niektóre rozgrywki mogą przerodzić się w niesamowity pokaz strategicznego myślenia oraz tworzenia wojennych taktyk.

2. Stanowiska gier komputerowych – Łódzki Klaster Gier

Łódzki Klaster Gier prezentować będzie dzieła takich grup jak: Plastic DEMO Group, Unit9, Westelands Interactive czy też projekt SUPERHOT – jedyną taką grę, w której czas płynie, tylko gdy gracz się porusza! Z chęcią zaprezentują oni gry opierające się na nieszablonowej fabule oraz najnowszych technikach, które z pewnością zaskoczą i zainteresują graczy w każdym wieku.

3. Pokazy chemiczne

Widzowie mają możliwość obejrzenia wielu ciekawych doświadczeń oraz zapoznania się z tajemniczym światem chemii. Uczestnicy mogą bliżej poznać tajniki chemii, dzięki otwartej, warsztatowej formie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany