ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Nowa ustawa zlikwiduje ogrody? Działkowcy zbulwersowani...

(kz)

2013-04-03 12:27

2013-04-05 10:08

100 Komentarzy
Dodaj komentarz

Nowa ustawa zlikwiduje ogrody? Działkowcy zbulwersowani projektem PO

(kz)

2013-04-03 12:27

- Jeżeli propozycje posłów z Platformy Obywatelskiej zostaną przyjęte przez parlament, w ciągu kilku lat rodzinne ogrody działkowe w Łodzi znikną - ostrzega Izabela Ożegalska, prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Działkowców, która przeanalizowała projekt nowej ustawy, pod koniec marca złożony w Sejmie.
1/4

Izabela Ożegalska, prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Działkowców w Łodzi, jest przekonana, że przygotowana przez PO ustawa to uderzenie nie tylko w byt związku, ale w samych działkowców.

(© Krzysztof Zając)

Pani prezes uważa, że posłowie z rządzącej partii chcą praktycznie dokonać nacjonalizacji ogródków. Polski Związek Działkowców ma być zlikwidowany, a jego majątek przejmie Skarb Państwa. Grunty pod ogrodami wrócą do poprzednich właścicieli, czyli do gmin i Skarbu Państwa. Działkowicze będą musieli zakładać stowarzyszenia, które podpiszą nowe umowy określające zasady użytkowania działek. Oprócz kosztów utrzymania ogrodu będą też ponosić koszty dodatkowe, m.in. opłatę roczną za korzystanie z gruntu, która ma wynieść pięciokrotność podatku rolnego.

Awantura o jeża. Miłośniczka zwierząt kontra działkowcy [film, zdjęcia]- Znacjonalizowane zostanie wszystko, co kiedyś kosztem wielkich wyrzeczeń wybudowali i sfinansowali działkowcy, na przykład cała ogrodowa infrastruktura: wodociągi, sieć energetyczna, świetlice. Za korzystanie z nich działkowcy będą musieli płacić! - oburza się Izabela Ożegalska.

Dziś w Warszawie zbierają się przedstawiciele działkowców z całej Polski. Mają ustalić, jak bronić się przed ustawą, która praktycznie - jak twierdzą - likwiduje ruch działkowy w Polsce.

Komentarze

(100)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

nareszcie nastałby koniec bandy prezesów

+7 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kasia ROD Toruń (gość)  •

dlaczego nikt nie słucha działkowców, którzy są za likwidacją PZD, ciągle tylko nagłaśniane jest, że działkowcy są przeciw - to PREZESI I ZARZĄDY są przeciw likwidacji, zwykli działkowcy chętnie pozbyliby się bandy kolesi traktujących nasze działki jak swój prywatny folwark za nasze nie małe składki. Nie mogę się doczekać kiedy będę mogła wykupić działkę od miasta i spokojnie na niej wypoczywać - podatek do miasta i tak płacę a składka na rzecz ogrodu idzie na chamski popijawy pod pretekstem np. dnia dziecka i pensję zarządu ogrodu, który i tak nie liczy się ze zdaniem zwykłych działkowców

odpowiedzi (0)

skomentuj

haha

+32 / -33

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

hohoł (gość)  •

idz chłopie skąd ja ci wytrzasne u nas prywatny ogródek działkowy, ahahaha 500 km pojade zeby go u was kupic?:D:D:D
człowieka nie stać na wasze rarytasy.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Prywatne Ogrody Działkowe

+33 / -30

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Daniel Jasiński (gość)  •

Rozwiązanie jest proste: jak komuś nie pasuje Związek Działkowców - składki, prace społeczne, pisanie próśb o rozpatrzenie wniosku na altankę, brak zainteresowania co dzieje się na sąsiednich działkach, brak odpowiedzialności za to co dzieje się na działkach, strach przed elementem bezdomnym i narkomanami na działkach - TO NIECH SOBIE WYNAJMIE PRYWATNY OGRÓDEK. Prywatne ogródki, które mają jasna i prosta politykę zarządzania i które będą mogły ze sobą konkurować jakością i usługami dodatkowymi to przyszłość. Zapraszam do pierwszego w Polsce prywatnego ogrodu działkowego w Jedlinie-Zdrój. http://ogrodki-jedlinazdroj.pl

odpowiedzi (0)

skomentuj

sorki

+27 / -31

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

to już nie prl (gość)  •

za wszystko trzeba płacić, nie ma nic darmo z klucza partyjnego.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Uwłaścić działkowców

+59 / -36

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gosc (gość)  •

]a uważam że projekt Solidarnej Polski byłby najlepszy dla działkowców. Na naszych działkach około 80% użytkowników chciałoby wykupić działki, płacić podatki i wreszcie przestać martwić się o to co będzie dalej. Związek własciwie istnieje sam dla siebie, nawet ich strona internetowa nie posiada żadnego forum - pewnie boją się że wyszłoby na jaw że nie cieszą się popularnością wśród swoich członków. W Chojnicach PZD walczy z burmistrzem który przychylił się do prośby działkowców i chce sprzedać im działki. PZD nasyła kontrole i nęka użytkowników jak tylko może. Niestety związek uważa działki za swoje dobra a działkowcy są tylko potrzebni po to aby płacić ich pensje. Jeżeli działki będą własnoscią to ich zarobki się skończą, dlatego tak o nie walczą, a tak mają posadki do końca życia - prezes już króluje od kilkudziesięciu lat! Jeżeli w życie wejdzie projekt obywatelski to znowu nic się nie zmieni i działkowcy pozostaną na łasce zwiazku który zupełnie się nie liczy ze swoimi członkami.
Mam nadzieję że komisja sejmowa naprawdę weźmie pod uwagę dobro użytkowników działek i pozwoli nam je wykupić na wlasność. Działkowcy będą mogli w spokoju uprawiać swoje działki, gminom przybędzie pieniędzy a pan prezes abdykuje.

skomentuj

co chcą działkowcy?

+3 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gośc (gość)  •

PZD powinien dawno zniknąć. U nas u Szczecinie na dożynkach zbierano podpisy niby pod listą osób, które otrzymują talony, ale w rzeczywistości każdy podpisał list do Premiera, że nie chcemy uwłaszczenia. Skandal to mało powiedziane.

odpowiedzi (0)

skomentuj

komentarz do Gościa

+5 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Bożena (gość)  •

To jest to o co chodzi działkowcom. Nie chcemy żadnego PZD, który w ogóle nie interesuje się co dzieje się na działkach. Wybierane są zarządy w skład których najczęściej wchodzą osoby nie umiejące interpretować przepisów prawa, a tylko często podejmują uchwały krzywdzące niektórych działkowców.

odpowiedzi (0)

skomentuj

działki

+34 / -27

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

janek (gość)  •

popieram ten artykuł w całości, że nikt mnie nie będzie pouczał co mam robić na swojej działce robić i koniec będzie czapy prezesów działkowców

odpowiedzi (0)

skomentuj

uwłaścić działkowcow

+24 / -30

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

emerytka (gość)  •

1oo% Racji..to najlepsze rozwiązanie chętnie wykupię za rozsądną cenę i będę miała spokojne nerwy i będzie sprawiedliwie

odpowiedzi (0)

skomentuj

zgoda

+32 / -27

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

niko (gość)  •

ZGADZAM SIE W CLEJ ROZCIAGLOSCI Z PANA ZDANIEM , TAK POWINNO BYC.
POZDRAWIAM

odpowiedzi (0)

skomentuj

Czy to realne?

+34 / -36

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Działkowiec z Mazowsza (gość)  •

Uwłaszczenie jest chyba nierealne, bo protestują inni mieszkańcy miast-wszak to jest również ich grunt(przecież gmina musiała go oddawać). Realna jest samorządność w stowarzyszeniach bez tego bezmyślnego balastu, czyli PZD. A działkowcy obecnie nie tylko są mu potrzebni do płacenia. Przecież zastraszeni utratą działek właśnie przez PZD, walczą w sprawie ich posadek. A co nam daje związek?BZIK! Tylko sprawdza, nakazuje, rozlicza.

odpowiedzi (0)

skomentuj

dzi9ałki

+38 / -31

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

edek (gość)  •

szukają dziury wcałym najlepiej posprzedawać wszystko za mało sprzedalizakładów to biorą śie za działki a morze ludzi bendą sprzedawać ćiekawi co będzie .[PAŃSTWO W PAŃSZTWIE]

odpowiedzi (0)

skomentuj

niezadowolony z PZD z Krakowa

+47 / -35

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wrychlik (gość)  •

Jestem działkowcem od dawna.Nie jestem w stanie zaakceptować zarządzania ogrodami działkowymi przez PZD.Od kilku lat/kiedy wybudowano osiedle domów jednorodzinnych/ogródki działkowe są przydzielane właścicielom dużych działek z dużymi domami.Działki są szerokimi bramkami łączone razem, powiększając ogrody prywatne kosztem działkowców.Od kilku próbuję przeciwstawić takim praktykom-bezskutecznie.Wielokrotnie powiadamiałem Małopolski Zarząd PZD jak i Krajową Radę w Warszawie.Nie mogę pogodzić się z sytuacją, gdzie państwo polskie rezygnuje z podatków,aby umożliwić emerytom,rencistom,ludziom niezamożnym aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu ,instytucja zarządzająca ogrodami działkowymi 'przydziela' działki właścicielom przyległych posesji.W ten sposób użytkownikiem działki stał się właściciel dużej hurtowni położonej wraz z bardzo dużym domem na hektarowej działce.Dlaczego taka instucja jak PZD może bezkarnie kosztem ludzi niezmożych powiększać prywatne posiadłości.Takich działek w moim ROD jest kilka.Często na tych działkach są wybudowane budynki gospodarcze służące tym osobom.Czy nowa ustawa ma zapewnić PZD dalsze wykorzystywanie ziemi polskiej kosztem działkowców do bezpłatnego powiększania prywatnych posiadłości?

skomentuj

zarządzanie działkami

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Danka (gość)  •

czy to PZD czy stowarzyszenie każdy patrzy co z tego będzie miał... Stowarzyszenie żądają składek i to nie małych. część idzie na wynagrodzenia czego jestem przeciwna...wykup to jedyna porządna i sprawiedliwa decyzja . podatki wrócą do państwa a nie do prezesów /kolesiów/

odpowiedzi (0)

skomentuj

Prywatne Ogródki

+27 / -29

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Daniel (gość)  •

Rozwiązanie: prywatne ogrody działkowe. Zapraszam do Jedliny-Zdrój.

odpowiedzi (0)

skomentuj

+71 / -64

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

działkowiec z Mazowsza (gość)  •

A ta pani-jakaś tam- z artykułu- jeszcze się trzyma na stanowisku?Bo naszą panią prezes okregówki-Franke już wymienili(albo sama poczuła pismo nosem, choć istnieje jeszcze inna opcja jej odejścia). Teraz jest już od dłuższego czasu młoda pani p.o. ktora nie grzeszy profesjonalizmem- ale przecież dobry i rok poopływać w dobrobycie-wszak rynek pracy jest jaki jest.

odpowiedzi (0)

skomentuj

+49 / -45

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

działkowiec z Mazowsza (gość)  •

Czytając-stwierdzam (jak w Dami Wałbrzych)podział działkowców. Jedni bronią ogrodów, inni miłująPZD. Widzę tu slogany PZD, z których zionie strachem przed końcem ogrodów, pogardą proj. PO oraz hołubieniem proj. obywat. dającego niewolę w stowarzysz. PZD bis (58-61art.), a nie wspomina rozliczenia50 mln-konta PZD.PZD nie mówi też, że utrzymanie jego to 17 mln rocznie.PO zaś chce ich tego pozbawić ( koniec PZD, konto przejmuje Ogóln.Fund. Ogrod. dla wszystkich działkowców, bez względu na rodzaj stowarzyszenia-to ma sens).PZD używając nas jak tarczy w zamian chce dać kontrolę,ciągłe nagabywanie o kasę i tak do końca świata.Działka, to dla nas drugi dom.Dlaczego niektorzy upierają się, że tylko PZD potrafi tym domem zarządzać.PZD w styczniu nie będzie, a wy tak-więc dbajcie,żeby i działki były. Kłocicie się o kogoś, kto siedzi w fotelu w Wa-wie i kombinuje, jak ugrać dla siebie przyszłość- mając gdzieś nasze relacje i to jak się potem będziemy dogadywać w ogrodach,dla wspólnego dobra.

odpowiedzi (0)

skomentuj

+37 / -42

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zuza (gość)  •

POSLOWIE ZAPOMNIELI JAK OBIECYWALI ZE USTAWA O OGRODACH DZIALKOWYCH BEDZIE TAKA KTORA DZIALKOWCOW ZADOWOLI.WYBORY JUZ NIEDLUGO I BEDA ZNOW WSTAWIAC BANALY JACY ONI SA WSPANIALI,STAC NAS NA WYJAZDY ZAGRANICZNE,I WYPOCZYWAJA ZA NASZE PIENIADZE PONIWAZ ZADUZO IM PLACIMY.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 5 ... 9 »