ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Bunt w SM "Radogoszcz-Zachód". Chcą odwołać prezesa

(ij)

2013-03-18 19:56

2013-03-21 09:11

54 Komentarze

Bunt w SM "Radogoszcz-Zachód". Chcą odwołać prezesa

(ij)

2013-03-18 19:56

Ok. 120 osób uczestniczyło w ostatnim spotkaniu Społecznego Komitetu na Rzecz Uzdrowienia Sytuacji na Osiedlu Radogoszcz-Zachód. Komitet działa od miesiąca. Jego członkowie za główny cel postawili sobie odwołanie zarządu i rady nadzorczej. Zarzucają prezesowi i jego współpracownikom niegospodarność i działanie na szkodę spółdzielni.
1/3

W ostatnim spotkaniu zorganizowanym przez inicjatorów akcji odwołania zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej "Radogoszcz-Zachód" uczestniczyło ok. 120 lokatorów.

(© Grzegorz Gałasiński)

Ich zdaniem, źle rozliczono pobór wody za ubiegły rok. Lokatorzy muszą pokryć zużycie prawie 21 tys. metrów sześciennych (ponad 20 basenów), którego nie wskazały wodomierze w mieszkaniach, dopłacając od 8 zł do 140 zł.

SM Radogoszcz-Zachód: Każą płacić lokatorom za wodę, której nie zużyliProtestujący uważają też, że prezes nie dopilnował wykupu gruntów pod ich budynkami, przez co teraz będą musieli płacić o ok.
240 zł więcej za metr kwadratowy. Ich zdaniem, źle rozliczony został także fundusz termomodernizacyjny.

- Wpisywano tam prace, które były wykonane już wcześniej - twierdzi Paweł Zbyrowski, przewodniczący komitetu. - Przez to spółdzielnia straciła ponad 6 mln zł.

Osoby chcące odwołać zarząd uważają też, że niepotrzebnie były budowane nowe wiatrołapy przed wejściami do klatek, ponieważ wystarczyło zmodernizować stare. Za bezcelowe uznają również instalowanie solarów, które nie przynoszą dużych oszczędności przy podgrzewaniu wody.

- Wszystkie te zarzuty są wyssane z palca - twierdzi prezes spółdzielni Piotr Lebiedziński. - Jeśli pomysłodawcy akcji mają dowody na naszą niegospodarność, to niech je zgłoszą do organów ścigania.

W związku z ciszą referendalną komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.