ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Bunt w SM "Radogoszcz-Zachód". Chcą odwołać prezesa

(ij)

2013-03-18 19:56

2013-03-21 09:11

54 Komentarze
Dodaj komentarz

Bunt w SM "Radogoszcz-Zachód". Chcą odwołać prezesa

(ij)

2013-03-18 19:56

Ok. 120 osób uczestniczyło w ostatnim spotkaniu Społecznego Komitetu na Rzecz Uzdrowienia Sytuacji na Osiedlu Radogoszcz-Zachód. Komitet działa od miesiąca. Jego członkowie za główny cel postawili sobie odwołanie zarządu i rady nadzorczej. Zarzucają prezesowi i jego współpracownikom niegospodarność i działanie na szkodę spółdzielni.
1/3

W ostatnim spotkaniu zorganizowanym przez inicjatorów akcji odwołania zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej "Radogoszcz-Zachód" uczestniczyło ok. 120 lokatorów.

(© Grzegorz Gałasiński)

Ich zdaniem, źle rozliczono pobór wody za ubiegły rok. Lokatorzy muszą pokryć zużycie prawie 21 tys. metrów sześciennych (ponad 20 basenów), którego nie wskazały wodomierze w mieszkaniach, dopłacając od 8 zł do 140 zł.

SM Radogoszcz-Zachód: Każą płacić lokatorom za wodę, której nie zużyliProtestujący uważają też, że prezes nie dopilnował wykupu gruntów pod ich budynkami, przez co teraz będą musieli płacić o ok.
240 zł więcej za metr kwadratowy. Ich zdaniem, źle rozliczony został także fundusz termomodernizacyjny.

- Wpisywano tam prace, które były wykonane już wcześniej - twierdzi Paweł Zbyrowski, przewodniczący komitetu. - Przez to spółdzielnia straciła ponad 6 mln zł.

Osoby chcące odwołać zarząd uważają też, że niepotrzebnie były budowane nowe wiatrołapy przed wejściami do klatek, ponieważ wystarczyło zmodernizować stare. Za bezcelowe uznają również instalowanie solarów, które nie przynoszą dużych oszczędności przy podgrzewaniu wody.

- Wszystkie te zarzuty są wyssane z palca - twierdzi prezes spółdzielni Piotr Lebiedziński. - Jeśli pomysłodawcy akcji mają dowody na naszą niegospodarność, to niech je zgłoszą do organów ścigania.

Komentarze

(54)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

regulamin rozliczania energii cieplnej

+8 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

M. (gość)  •

Witam! Czy ktoś może pomóc nowej lokatorce nie będącej członkiem sm r-z? apropos nadużywania niektórych kwestii prze prezesa czy też ogólnie przez sm. Napisałam reklamacje dot. rozliczenia co za rok 2012 - dostałam zbywającą odp., że na podstawie regulaminu jak w tytule wątku mogę sobie ewentualnie wysłać na własny koszt podzielniki do Niemiec (po 24 euro za sztukę) celem sprawdzenia czy są ok czy nie - skoro to kwestionuję. W treści pisma powołano się na regulamin, którego sm nie chce mi udostępnić ze względu na to, iż nie jestem członkiem sm, ale na podstawie którego jestem rozliczana Paranoja! Czy ktokolwiek z Was ma ten regulamin i jest mi go w stanie udostępnić (ksero, skan, cokolwiek)????? Będę dozgonnie wdzięczna!!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

+26 / -27

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ziołowa. (gość)  •

Jeśli jest to odrębna własność to jak to się stało na niewykupionym gruncie, czy są księgi wieczyste, może chodzi tu o mieszkania własnościowe spódzielcze ? Dla lokatorów plusy takie, że będzie założona księga wieczysta na każde wykupione mieszkanie. Minus taki,że najprawdopodobniej dojdzie do czynszu opłata bo spółdzielnia może obciążyć mieszkańców kosztem wykupu gruntu. Ale tu należy przejść się do prezesa najlepiej z ukrytym dyktafonem i spytać się jak zamierza to rozegrać.

odpowiedzi (0)

skomentuj

+26 / -28

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

125 (gość)  •

Spółdzielnia Radogoszcz-Zachód chce wykupić grunt na własność (obecnie jest to prawo użytkowania wieczystego) pod blokami na ulicy Ziołowej i w okolicy. Potrzebna jest jej zgoda właścicieli lokali posiadających odrębną własność. Jakie z tego tytułu mogą być korzyści dla mieszkańców?

odpowiedzi (0)

skomentuj

+31 / -25

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Mieszkaniec nie pracownik (gość)  •

Przykładów nadużyć i kolesiostwa na tym osiedlu jest mnóstwo i niestety, ale kradzieże wody są dokonywane przy doskonałej wiedzy prezesa i pracowników. Właściciele samych ogródków działkowych również ewenement utrzymywany tylko na tym osiedlu, przyzwyczajeni do darmowej wody z pralni w tej chwili róweniż mają dostęp do wody, którą obciąża się resztę. Pani administrator doskonale zdaje sobie sprawę jak to się odbywa, węże zastapiły wiadra i konewki, węze leżą pod schodami, tylko nabiegać się trzeba. Tutaj wspólnota nic nie załatwi jeśli będzie istniał beton elektorat prezesa mający chody u pracowników administracji.Przez te wszystkie lata od kiedy wprowadzono wodomierze za przyzwoleniem administratorki bez nadzoru były pomieszczenia pralni a liczniki zasuwały do przodu. Dopiero kiedy ludzie zaczeli szumieć cwaniactwo będące zresztą do tej pory pod parasolem ochronnym administracji przestalo oficjalnie podkradać wodę, niestety tylko oficjalnie. Usunąć wszystkich zatrudnić nowych.

odpowiedzi (0)

skomentuj

+12 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Mieszkaniec nie pracownik (gość)  •

Widzę tu większość wypowiedzi pracowników administracji. Zarząd przyjazny młodym, gdzie i kiedy. Remonty i eleganckie parkingi tylko w okolicach zamieszkania prezesa i świty, parking i otoczenie kwadratu zgierska i al. Włókniarzy żałosne. Najwiekszy na osiedlu parking zaniedbany i dziurawy, proszę się przejść koło siedziby radsatu tam jest parking i plac zabaw. Tam również znajduje się elegancki ogrodzony plac zabaw. Drugi plac zabaw zrobiony stosunkowo niedawno to jedyna rzecz zrobiona dla młodych, ale na ogrodzenie już nie starczyło. Najdroższa telewizja kablowa chyba w całej POlsce. Pakiet podstawowy masakrycznie drogi to co w innych firmach jest za parę złoty tutaj kosztuje kilkadziesiąt. Brak poczty, a mieliśmy elegancką ale trzeba było trochę wysiłku by ją utrzymać. Za nasze pieniążki utrzymuje się bandę cwaniaków dla których trzyma się darmowe pralnie. Tu żaden licznik nie pomoże jeśli prezes pozwala kraść wodę ale o elektorat trzeba dbać i dawać za darmo.

odpowiedzi (0)

skomentuj

+10 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

obiektywny lokator (gość) (gość)  •

O nie! Nic z tych rzeczy! Praca w Spółdzielni nie jest dla młodych facetów, którzy muszą zarabiac na dom, na rodzinę. To, że pochlebnie sie wypowiadam na temat Spółdzielni, to nie oznacza, że w niej pracuje. Mieszkam na tym osiedlu, a nie wyobrażam sobie i mieszkać i pracować na jednym osiedlu. Dzięki Bogu mam satysfakcjonującą pracę na odpowednim stanowisku.

odpowiedzi (0)

skomentuj

+15 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

banita (gość)  •

obiektywny lokatorze, nie czepiasz się bo pewnie pracujesz w tej spółdzielni. jak lubi płacić za coś czego nie zużyłeś to jesteś frajerem. nie żal mi takich.

odpowiedzi (0)

skomentuj

+12 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

banita (gość)  •

obiektywny lokatorze, nie czepiasz się bo pewnie pracujesz w tej spółdzielni. jak lubi płacić za coś czego nie zużyłeś to jesteś frajerem. nie żal mi takich.

odpowiedzi (0)

skomentuj

+5 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

MIESZKANIEC OSIEDLA (gość)  •

Młodym ludziom mieszka się tu świetnie, bo czynsz nie jest b.wysoki, jest sporo ładnych placów zabaw,dużo zieleni,a jedyny minus to sprzątanie na osiedlu....zdarzają się klatki schodowe po prostu brudne, nie sprzątane, niestety....wiatrołapy też nie za czyste,a szkoda. Zarząd robi sporo, by osiedle wyglądało ładnie. Niektórzy starsi ludzie narzekają zawsze, i będą narzekać,a bo maja małe emerytury, a leki też trzeba wykupić, a tu jeszcze dopłata za wodę... no cóż, a to, że leki podrożały bardzo, jedzenie, to nic? Po prostu Spółdzielnia mieści się na osiedlu i tu łatwiej pójść zrobić aferę, niż pod Urząd Miasta czy Sejm. Taka prawda i taka mentalność ludzi. Troche pokory i rozumu!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

+11 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

świadczy to o tym że młodsi są w pracy! Radze sprawdzić wszystkie rozliczenia za 2012 rok. U mnie na każdym niedopłata! Według wskazań wodomierzy w moim mieszkaniu w roku 2012 i dokonanych wpłat za zużycie też w moim mieszkaniu za 2012 rok zapłaciłam o 230zł więcej niż powinnam! Pytam:za kogo płacę do cholery ?!

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 5 6 »