Supergole Lewandowskiego w meczu FSV Mainz - Borussia Dortmund (film)

(ls)
Bramki Polaków
Bramki Polaków screen YouTube
Lewandowski w 43. minucie efektownym lobem pokonał bramkarza Mainz i przesądził o zwycięstwie Borussii, ustalając wynik na 2:1.

Zobacz film

Po zakończeniu spotkania stwierdzono, że pierwsza branka zwycięskiej drużyny to także dzieło Polaka.

W 11. minucie meczu, kiedy piłkę w pole karne wrzucił Reus, wyskoczył do niej jeszcze Lewandowski. Piłka zrobiła kozioł i wpadła do bramki gospodarzy.

Trudno było ocenić, czy reprezentant Polski miał kontakt z piłką. Dlatego początkowo bramkę zaliczono Marco Reusowi. Ale oficjalna strona Bundesligi uznała, że autorem bramki jest jednak Lewandowski. Ostatecznie bramkę uznano Polakowi.