ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Mowa pogrzebowa zmarłego

Jan Zielarz

2012-11-16 07:23

2012-11-16 08:36

4 Komentarze
Dodaj komentarz

Mowa pogrzebowa zmarłego

Jan Zielarz

2012-11-16 07:23

Gdy ktoś umiera, zazwyczaj pozostawia rodzinę w rozpaczy, ale i w kłopocie. Dobrym zwyczajem jest, że na pogrzebie czy na stypie ktoś z bliskich mówi parę słów o zmarłym. Co tu jednak w takiej chwili powiedzieć? Dlatego każdy, jeszcze za życia, powinien sam napisać mowę pożegnalną, by potem ktoś ją tylko przeczytał. Może ona brzmieć np. tak:

"Cieszę się, że wreszcie, po wielu latach, spotkaliśmy się w tak szerokim gronie. Zawsze szkoda mi było pieniędzy na wyprawienie imprezy dla tylu osób. Wprawdzie dzisiaj jestem trochę nie do życia, ale nie powinno to specjalnie przeszkadzać - nigdy nie byłem duszą towarzystwa.
Do mojej kochanej młodej żony mam prośbę. Jeśli znajdziesz sobie kogoś na resztę życia, to pamiętaj, że jeśli on umrze, nie chowaj go w grobie, w którym będzie moje ciało. Wiesz, że nigdy nie lubiłem być pod spodem. A, i jeszcze jedno: z oczywistych powodów nie zdążyłem zapłacić za Cyfrę. Rachunek leży tam, gdzie zawsze...
Synu, wiedz, że ja wiedziałem, iż szperałeś w kredensie i upijałeś mi koniaku. Odklejanie i przyklejanie niżej etykiety na butelce, żebym nie poznał, że coś ubyło, to niezły pomysł... W każdym razie wszystkie alkohole przekazuję ci w spadku. Niestety, nie zostało tego dużo.
Widzę, że nie ma przy mojej trumnie - ja wszystko teraz widzę lepiej, bo z góry - a więc nie ma tutaj mojego największego przyjaciela, czyli Kinola. Przestrzegam całą rodzinę, żeby nie próbowała go przypadkiem oddać do schroniska dla zwierząt! Jeśli ktoś to zrobi, będę go prześladował każdej nocy!
Zostawiam was z przekonaniem, że dacie sobie świetnie radę beze mnie. Siemka! Nara!
Czółeczko!"

Komentarze

(4)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

+28 / -26

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Darek (gość)  •

Facet powinien wszystko każdemu wygarnąć w piśmie pożegnalnym /tylko bez ;ciekawskich z BSW,ABW,Inspektorat......Chyba,że chce jeszcze pożyć.

odpowiedzi (0)

skomentuj

+40 / -36

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

proch (gość)  •

można by jeszcze dodać:
"poproście tego czarnego, co prowadzi całe to show, żeby trochę odpuścił. Bo ja już wiem jak tu jest, a on ciągle zmyśla. Powiedzcie mu też, że dzisiaj to ja tu robię za gwiazdę a nie on"Siemka! Nara! Pochwa! Czółeczko!"

odpowiedzi (0)

skomentuj

+37 / -38

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

DRB (gość)  •

po prostu świetne

odpowiedzi (0)

skomentuj

+20 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

S (gość)  •

Nic dodać, nic ująć.. gdyby tak wyglądały pogrzeby było by inaczej.. lepiej?..

odpowiedzi (0)

skomentuj