Koszykarki Widzewa przegrały w Krakowie. Sensacja była tylko do przerwy

hof
Kosz rywalek atakuje Lidia Kopczyk, z prawej Anna Tondel.
Kosz rywalek atakuje Lidia Kopczyk, z prawej Anna Tondel. Paweł Łacheta
Ekstraklasowym koszykarkom Widzewa nie dawano większych szans w starciu z mistrzem Polski i to na jego parkiecie. Tymczasem to łodzianki prowadziły do przerwy z Wisłą Can-Pack. Ostatecznie nie zdołały zwyciężyć, ale wstydu w Krakowie nie było.

Łodzianki prowadziły do przerwy 38:34, a 20 punktów w dwóch kwartach zdobyła Aleksandra Pawlak. Widzewianka grała doskonale i to dzięki jej wspaniałej skuteczności łodzianki mogły cieszyć się z czteropunktowego prowadzenia.
Niestety, po przerwie nie było już tak pięknie. Pawlak (która niedawno powróciła na parkiet po wyleczeniu kontuzji) nie miała już tyle sił, by nadal toczyć walkę z rywalkami. To zdecydowanie odbiło się na jej skuteczności. W Widzewie nie grała chora Leona Jankowska, co znacznie utrudniało trenerowi pole manewru. Wisła widząc zadyszkę widzewianek podkręciła tempo i w trzeciej kwarcie odrobiła straty z nawiązką. Krakowianki wygrały tę część spotkania 32:20.
W ostatniej ćwiartce sobotniego pojedynku gospodynie nie pozostawiły już łodziankom złudzeń, kto może wygrać ten mecz. Sześć punktów podopiecznych trenera Ryszarda Andrzejczaka najlepiej świadczyło o możliwościach jego drużyny w starciu z najsilniejszym polskim zespołem.
W końcówce spotkania, gdy widzewianki miały już 16-punktową stratę, szkoleniowiec zdecydował się wprowadzić na boisko młode zawodniczki. Na parkiecie pojawiły się Anna Kolasa i Daria Dziwulska.
Wisła Can-Pack Kraków - Widzew 87:64 (21:17, 13:21, 32:20,
21:6)
Wisła Can-Pack: Anke De Mondt 17, Katarzyna Krężel 13, Dora Horti 12, Petra Stampalija 12, Justyna Żurowska 11, Joanna Czarnecka 8, Cristina Ouvina 6, Paulina Pawlak 6, Katarzyna Suknarowska 2.
Widzew: Aleksandra Pawlak 22, Anna Tondel 11, Małgorzata Chomicka 10, Katarzyna Bednarczyk 7, Lidia Kopczyk 6, Magdalena Rzeźnik 4, Aleksandra Dziwińska 3, Anna Kolasa 1, Daria Dziwulska 0, Agnieszka Modelska 0.