Znów się nie udało. Przegrały koszykarki Widzewa i PTK Pabianice

W akcji Aleksandra Pawlak.
W akcji Aleksandra Pawlak. Maciej Stanik
Nadal nie wiedzie się w tym sezonie ekstraklasy koszykarkom Widzewa i PTK Pabianice. Łodzianki przegrały 61:67 w Rybniku z ROW-em, a pabianiczanki 42:85 w Bydgoszczy z Artego.

Przed meczem większe szanse na zwycięstwo miały koszykarki Widzewa. ROW wydawał się drużyną w ich zasięgu, a do tego klub z Rybnika ma duże problemy finansowe i może wycofać się z ekstraklasy. Ale to nie oznacza, że odpuściły mecz z Widzewem. Do zwycięstwa zabrakło niewiele, ale o porażce łodzianek zdecydowała słabsza postawa w drugiej kwarcie. To już szósta porażka łódzkiego zespołu w tym sezonie.
ROW Rybnik - Widzew Łódź 67:61 (24:21 23:10 7:13 13:17)
ROW: Trofimowa 18, Kułaga 12, Radwan 12, Chomać 12, Morawiec 6, Stelmach 5, Skorek 2, Kocon 0, Gawor 0.
Widzew:Jankowska 15, Pawlak 10, Tondel 9, Rzeźnik 8, Kopczyk 8, Chomicka 7, Modelska 4, Dziwińska 0, Bednarczyk 0.

Bez większych szans w starciu z Artego były pabianiczanki. Ich rywalki wygrały wszystkie mecze w tym sezonie, za to dla PTK była to czwarta porażka. Kompromitująca w ich wykonaniu była pierwsza kwarta, w której zdobyły tylko dwa punkty (Monika Jasnowska) i straciły aż 40!
Artego Bydgoszcz - PTK Pabianice 85:42 (40:2, 17:17, 12:13 16:10)
Artego: Morris 15, Tomiałowicz 12, Mowlik 11, Szott-Hejmej 10, Gala 8, McBride 8, Szczechowiak 7, Szybała 6, Jeziorna 4, Kuras 4, Wierzbicka 0, Ostrowska 0.
PTK: Jasnowska 10, Gajda 9, Okulska 9, Sobczyk 7, Kowalska 2, Błaszczyk 2, Rozwandowicz 2, Krajewska 1, Szałecka 0, Piestrzyńska 0.