ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Minimum socjalne nie do przyjęcia. Zobacz wyliczenia

(kz)

2011-12-20 10:09

2011-12-20 10:09

58 Komentarzy
Dodaj komentarz

Minimum socjalne nie do przyjęcia. Zobacz wyliczenia

(kz)

2011-12-20 10:09

Tak nasze minimum socjalne obliczył Instytut Pracy i Spraw Socjalnych w 2010 roku. Dane za ten rok powinny zostać opublikowane w I kwartale roku przyszłego.
Trudno zaakceptować niektóre z podanych tu kwot. Najbardziej zaskakują niskie koszty leczenia. Zaniżone wydają się także koszty utrzymania mieszkania.
Prawdopodobnie zostały one wyliczone przy założeniu, że uboga osoba mieszka w lokalu komunalnym, bez wszystkich wygód. Zaniżone są także koszty transportu i łączności.
Niemożliwe jest opłacanie codziennych przejazdów do pracy i abonamentu telefonicznego - chociażby najtańszego - za kwotę zaledwie 62,50 zł.
Tymczasem podane w tabeli dane są podstawą do wszelkich negocjacji i decyzji dotyczących wsparcia najuboższych, pomocy społecznej, świadczeń rodzinnych itp.


Komentarze

(58)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

czynsz

+6 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Tomek (gość)  •

Za czasów uczelni tych politykow jakby ktoś się przyznal na politechnice ze wie więcej albo lepiej umie liczyc to by go od razu do radiowozu wsadzili żeby sobie obejrzał swoj rachunek dlatego żaden się nie przyzna ze w tym kraju jest tylko pijakiem który cudze podatki przepija a ludziom pokazuje ze w kolo maja przezyc za amerykanska szczoteczke do zebow

odpowiedzi (0)

skomentuj

czynsz

+2 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Tomek (gość)  •

U mnie jest czynsz 430zl , prąd 90zl , za 400zl nie wyzywisz się na pewno bo człowiek jeszcze musi kupować leki , witaminy , suplementy , pasty do zebow chyba ze chce skonczyc na torach . Ten Rząd jest diabla wart skoro tego wszystkiego nie bierze pod uwagę jest taki sam zakłamany jak ten sowiecki UBek z czasów komuny i nie ma się czemu dziwic bo szkole tez pewnie konczyl najtańszą w tym kraju która komuna jeszcze wybudowala i ubostwiala za swoich UBekow i nie umie liczyc

odpowiedzi (0)

skomentuj

Opinia o Zgierskim Szpitalu Psychiatrycznym i jego lekarzach

+4 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

JanekSerce (gość)  •

Pan Grzegorz Jabłoński jest powiązany z Tomaszem Piotrowiczem który jest ordynatorem i wpisuje ludziom w karte gotowe shizofrenie do których kaze się tylko podpisac i pokazuje ze jest to wyrok sądowy z ubezwłasnowolnieniem-jest to typowy szpitalny ZAB.Ó.JCA który wręcza swojemu pacjentowi gotowy wyrok żeby się tylko podpisał,nie jest to typowy wyrok tylko Sądowy,że jego pacjent jest niepoczytalny . Ponadto czepia się że pacjent ma niepoprawny uśmiech na badaniach i nie wiszą u niego w gabinecie normalne uśmiechy aby rodzina mogła porównać jak wygląda normalny,czepia się też że pacjent może wszystkim zrobić krzywdę.Błoto jakie jest w tym Zgierskim Szpitalu psychiatrycznym w którym Pan Piotrowicz jest ordynatorem powoduje że nie można się z niego wydobyć - jest to ba.gno.A chodzi tylko o pieniądze z których są przeszczepy tkanek od osób zainfekowanych jego waria.ctwem w papierach.Prokuratura Rejonowa w Zgierzui Policja jest z nim powiązana i ten lekarz ludzi nie leczy tylko ich zabija swoimi papierami którym odbiera im człowieczeństwo a później im wpisuje zgon i wszystko wyjmuje na oddziale tego Zgierskiego Szpitala.Jest to moja i całej mojej rodziny opinia . Ten Zgierski Szpital Psychiatryczny z jego żydowskimi lekarzami którzy mają powiązania z innymi sluzbami i ludziom zdrowym wpisują shizofrenie to jest golgota . Lekarze z tego Zgierskiego Szpitala postawili sobie lotnisko od strony krzaków i zarośli za szpitalem aby nie było widać jak ciągną młode dziewczyny za włosy żeby je transportować w całości na transplantologie , takie lotnisko powinno być zabronione w szpitalu psychiatrycznym . Jak to nie jest firma piz.d.on jak w OBCY 8 pasażer Nostromo gdzie ludzie mieli tez już wyroki powpisywane w klatke piersiową to mniej więcej tak można sobie wyobrazić tą psychiatrie w Zgierzu .

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nawet zarabiając miesięcznie 1500zł netto nie da się godnie przeżyć. A to przecież więcej niż wynosi

+5 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Zwykly Obywatel (gość)  •

Dla przykładu - moje stałe, miesięczne koszty utrzymania mieszkania (w przybliżeniu):
Czynsz - 700zł
Prąd - 60-350zł (ogrzewanie elektryczne, wariant mocno oszczędny)
Gaz - 60zł

Łączność - Telefon, Internet, itp - ok 100zł/mies

Jak widać - same opłaty stałe to ok. 900zł (latem) do ponad 1200zł (zimą). Na jedzenie, leczenie, przejazdy MPK, higienę, odzież/obuwie i ewentualną kulturę/rekreację zostaje niewiele (300-600zł zależnie od miesiąca).

skomentuj

A to przecież więcej niż wynosi minimalna pensja

+5 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Zwykly Obywatel (gość)  •

P.S. W czynsz wliczyłem opłaty za wodę i śmieci.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Śmiertelne minimum socPiSowskie...

+4 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Emeryt (gość)  •

Emeryt ma przeżyć miesiąc za: 233,68zł....
Odzież i obuwie:32,06zł....
Ochrona zdrowia:68,99zł...
Na leczenie zębów (nie opłacanych przez NFZ) od 5 lat nie mogę uzbierać kwoty żądanej przez dentystów... Szewc za naprawę skórzanych kamaszy żąda 116,-zł (w "gumiakach"nie mogę chodzić ze wzgl. zdrowotnych)....Tabletki i maści nie refundowane 130-140zł/mc...
Najtańsza wołowina -z kośćmi-20 kilka zł.( wieprzowina zakazana przez lekarzy)
Arcyprezydent i nadpremier Kaczyński nie wie jak i za co żyje emeryt.Dotychczas zakupy i karmę robiła mu mamuska a teraz -partyjne służby... Wydał rozkaz swojemu viceprezydentowi Dudie i vicepremierze Szydle - "ustanowić stawki głodowe emerytom!Niech wymierają!"
Kaczorku, spotkamy się po drugiej stronie Styksu...poczekamy na ciebie!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nic dwa razy się nie zdarza?

+2 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tss (gość)  •

Polecam uwadze - http://www.stachurska.eu/?p=4781 .

odpowiedzi (0)

skomentuj

kto to liczył chyba idoata

+4 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

eva (gość)  •

250 zł na jedzenie...chyba na tydzień,!!!!! skoro chleb kosztuje 2,5zł , obuwie za 40zł..... chyba japonki!!! na lato, a leki.. np insulina..ktora jest bardzo droga, leki na alzheimera.. moja mama płaci za nie miesiecznie 250zł,tu przykład z własnych doświadczeń,) a prad, telefon, gaz,

odpowiedzi (0)

skomentuj

ciekawostka

+4 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Tutaj (gość)  •

Jak to jest liczone, ze 5-cio osobowa rodzina wydaje na mieszkanie 836 zł, a osoba samotna 1011,37 zł, i tak w prawie w każdej pozycji? No i minimum socjalne dla 5-cio osobowej rodziny wynosi 3018,57 zł a dla samotnego pracownika 3686,50 zł ktoś to wyjaśni? Co to za pozycja ten "samotny' i czym się różni od "jednej osoby"?

odpowiedzi (0)

skomentuj

pomoc

+6 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

iwona (gość)  •

Mam brata któro dostawał z Opieki społecznej ,zasiłek stały .Dostał spadek po mamie w wysokośi 9,886.00 z tego komornik zabrał mu 7,600,00 zł za reszte kupił pomniek dla matki .Opieka mu zabrała zasiłek stały .Czy mają prawo zabrać mi ten zasiłek .Prosze o pomoc w tej sprawie

odpowiedzi (0)

skomentuj

mój komentaż

+5 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

rysiek (gość)  •

jeżeli,macie na osobę mniej jak te dziewięć stów z groszem to,walcie do opieki.Muszą bez łaski dołożyć resztę i g...o ich obchodzi czy mamy auto i laptopa.

skomentuj

mucha

+5 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

chyba jesteś żle poinformowany

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 5 6 »